Велика мета освіти – не тільки знання,
а й передусім – дії.
Н. І. Мирон
Неформальне спілкування викладачів та студентів є невід’ємною частиною організації навчального процесу на кафедрі економіки підприємств та соціальних технологій. Особливого значення воно набуває в контексті реалізації інноваційного змісту навчання ДУТ, адже, сприяє формуванню й розвитку високопрофесійної, духовно розвинутої, всебічно освіченої особистості.
Спільне з викладачами-кураторами відвідування місць «професійної сили» дозволяє студентам переконатися у вірності зробленого вибору і усвідомити значущість та переваги навчання в нашому Університеті.
Так, 2 жовтня 2019 року одразу дві групи вирушили на відвідування - Інституту соціології НАН України (студенти групи СТД – 21 спільно з кандидатом філологічних наук, доцентом Горпинич О. В.) та Музею комп’ютерів (студенти групи ЕКД – 11 спільно з кандидатом економічних наук, доцентом Хлевицькою Т.Б.).
Відвідування Інституту соціології НАН України допомогло студентам-соціологам почати розуміти місце соціології в системі суспільних наук, її значення як фактологічної бази для подальшого дослідження суспільних відносин та створило уявлення про неї як про «живий, динамічний науковий організм».
Перебування студентів-економістів в Музеї комп’ютерів викликало в них бурю емоцій. Адже, стикаючись щодня з цифровими технологіями, багато з них навіть не мали уявлення про першоджерела їх виникнення та стрімку історію їх розвитку! Дуже багато питань виникало щодо економіко-фінансових передумов та наслідків розвитку комп’ютерних та цифрових технологій.
Поза сумнівом, таке знайомство наших студентів з професійним досвідом минулих поколінь та рівнем сьогоднішнього розвитку науки і практики є запорукою кращого розуміння своєї особистої та професійної ролі в житті нашої країни! А це лише зайвий раз підкреслює актуальність інноваційних складових в організації навчання студентів ДУТ!!!