З 10 по 16 лютого 2025 року Національний банк України ініціював освітній Тиждень безпечного Інтернету, присвячений всесвітньому Дню безпечного інтернету. З цієї нагоди організації та заклади освіти проводили низку заходів, пов’язаних із просвітництвом у питаннях безпеки у глобальній мережі та безпосередньо фінансовій безпеці, що спрямовані на підвищення рівня знань з платіжної безпеки.
Завдяки освітній ініціативі Національного банку та Центру фінансових знань «Талан» до акції долучилися й викладачі Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій: доцент кафедри економіки - Артьомова Анастасія та професор кафедри управління кібербезпекою та захистом інформації - Капелюшна Тетяна. Науковиці провели освітні заходи для здобувачів освіти університету щодо цифрової платіжної безпеки та убезпечення від кібершахрайства. Зокрема, тиждень просвіти з платіжної безпеки для студентів:
На заняттях студентам було представлено освітні матеріали із платіжної безпеки, створені експертами Національного банку, а також проведено консультації та роз’яснення щодо цифрової платіжної безпеки. Проведено освітню командну гру «Кібербліц», метою якої було закріплення отриманих занань на тему кібергігієни та цифрової платіжної безпеки; проведено вікторини на сервісах Kahoot та Interacty, що містять запитання, завдання або уявні ситуації, пов’язані з платіжною безпекою.
Також студенти і викладачі відвідали серію вебінарів до Тижня безпечного Інтернету від спікерів Національного банку України, представників Кіберполіції та компанії ESET в Україні (провідного постачальника рішень із кібербезпеки) та отримали сертифікати про долучення до освітніх ініціатив:
Забезпечення цифрової безпеки, зокрема захисту фінансових операцій і платіжних систем, є одним із найактуальніших викликів сьогодення. Адже стрімке оцифрування послуг, онлайн-транзакцій, спілкування в соціальних мережах та дистанційне навчання все більше проникають у повсякденне життя суспільства, роблячи потребу у надійному захисті даних та коштів критично важливою.
Дякуємо Національному банку та Центру фінансових знань «Талан» за можливість долучитися до освітньої ініціативи щодо забезпечення платіжної безпеки та провести заходи для студентів університету до всесвітнього дня безпечного Інтернету.