Доцент кафедри Економіки Анастасія Юріївна Артьомова взяла участь у роботі чергової постійної економічної школи "Європейська інтеграція та сталий розвиток: перспективи для України". У співпраці з Донецьким національним університетом імені Василя Стуса захід, організований Громадською організацією «Всеукраїнська асоціація економістів-міжнародників», членом якої Анастасія Артьомова є з 2021 року.
Цього разу фахівці обговорили важливі питання сталого розвитку, екологічної політики та структурних перетворень в Україні на шляху до євроінтеграції. Завдяки широкій програмі учасники могли обговорити виклики й перспективи, які відкриваються перед Україною у зв’язку з її європейським вибором, через призму економічних, соціальних та екологічних процесів.
Програма Школи була насиченою: серед видатних спікерів були відомі українські науковці, які поділилися досвідом і своїми дослідженнями. Теми лекцій стосувалися економічної політики сталого розвитку в країнах ЄС, яка може бути цінним прикладом для України.
Зокрема, професорка Тетяна Вікторівна Орєхова представила тренінг "Стратегія збалансованого територіального розвитку в країнах ЄС", розкриваючи особливості планування сталого розвитку регіонів, що є актуальним для українських територій. Крім того, вона обговорила захист навколишнього середовища у тренінгу "Сталий розвиток і захист навколишнього середовища в територіальній політиці ЄС".
Не менш захопливою була лекція професора Михайла Володимировича Савченка "Зелені фінанси в Європейському Союзі", в якій він розповів про фінансові інструменти, що допомагають європейським країнам впроваджувати політики збереження екології. А доцент Олексій Сергійович Трегубов присвятив свій виступ темі "Розвиток малого та середнього підприємництва як драйвер структурних перетворень в ЄС", що має значний потенціал для розвитку української економіки.
Завдяки участі викладачів кафедри Економіки у подібних наукових подіях студенти спеціальності «Економіка» отримують неоціненні знання та актуальні приклади європейських економічних практик. На заняттях з дисциплін "Міжнародна економіка", "Економіка підприємства" та інших студенти обговорюють кейси з політики сталого розвитку, особливості європейського підприємництва та сучасні тренди "зеленого" фінансування. Цей підхід не лише підвищує рівень навчального процесу, але й дає студентам розуміння, як глобальні тенденції можуть бути адаптовані в Україні, відкриваючи нові перспективи для їх майбутньої кар’єри та участі в розвитку економіки країни.