В ринковій економіці кожне підприємство перебуває в умовах жорсткої конкурентної боротьби, несприятливий результат якої може призвести до фінансової кризи і навіть краху. Це визначає необхідність у формуванні та використанні ефективних інструментів управління господарською діяльністю, що забезпечують ефективне функціонування підприємства. Виходячи з розуміння цього незаперечного факту, компанії-партнери кафедри визначають систему компетенцій майбутніх фахівців, яких вони готові прийняти до себе на роботу.
Під сучасними інструментами менеджменту прийнято розуміти набір конкретних методів і прийомів, які застосовуються при зборі, обробці та аналізі інформації при розробці управлінських рішень, заснованих на цій інформації. Таких інструментів розроблено надзвичайно багато, і ми не в змозі всі їх навіть перерахувати. Однак всі вони мають загальний компонент –використання великих інформаційних масивів даних, що вимагають перманентної та оперативної обробки. Тому в процесі навчання на нашій кафедрі за програмою спеціальності 073 «Менеджмент» велика увага приділяється оволодінню студентами практичними навичками і вміннями використання сучасних інформаційних технологій на основі новітніх комп'ютерних програм. З огляду на широку доступність для студентів і менеджерів комп'ютерних програм MS Excel, MS Project, MS Access вони активно освоюються на практичних заняттях з основних навчальних дисциплін професійної підготовки менеджерів.
Для проведення лабораторних і практичних занять створена сучасна лабораторія «Мультиспектральний бізнес-тренажер «ІТ – Менеджер» (каб.415), яка обладнана 17 комп'ютерами, оснащеними новітніми ліцензійними офісними і економічними програмами та швидкісним виходом в Інтернет.
Важливе значення в оволодінні сучасним інструментарієм менеджменту має наявність сучасних навчально-методичних матеріалів. Для вирішення цього завдання на сайті Державного університету телекомунікацій створено бібліотеку електронних підручників кафедри менеджменту (https://dut.edu.ua/ua/lib/1/category/1717). При її формуванні акцент робиться на надання студентам підручників англійською мовою. Ось і нещодавно репозиторій навчально-методичної літератури кафедри поповнився новими підручниками, присвячених використанню MS Excel для проведення економічних розрахунків та бізнес-моделювання.
Такий підхід базується на інноваційному змісті навчання, розробленому в університеті. Він враховує динаміку ринку праці в сегменті спеціального і функціонального менеджменту та компетенції компаній-партнерів кафедри (потенційних роботодавців), а також забезпечує високий рівень і якість професійної освіти наших випускників.