З-поміж усіх галузей національного господарства найшвидшими темпами розвивається галузь ІТ-технологій. Взагалі, IT-сектор для держави створює новий імідж. Україна є першою в Європі й четвертою (після Америки, Індії та Росії) у світі за кількістю сертифікованих IT-спеціалістів (100 тисяч).
Як вважає очільник наглядової ради Асоціації венчурного капіталу та прямих інвестицій Андрій Колодюк, Київ може стати IT-хабом — містом, до якого прагнутимуть айтішники. Він складе конкуренцію Берліну, Лондону та іншим містам і країнам (Канаді, Німеччині, Естонії), які теж приваблюють підприємців з усього світу. "Естонія позиціонує себе як країна, програмісти якої розробили скайп. Щоб залучити найкращих айтішників світу, вона надає у безкоштовне користування… офіси. А нам не треба виїжджати з України, щоб будувати глобальні компанії", – вважає А.Колодюк. Він наводить яскравий приклад успіху наших співвітчизників – історію Яна Кума, підприємця українського походження, якому належить розробка системи обміну миттєвими повідомленнями (месенджер WhatsApp), а потім продаж його Facebook за 18,5 мільярда доларів.
А.Колодюк твердо впевнений, що "Силіконова долина в Україні вже є. Це не будівлі, а концентрація людей, талантів, підприємців, які будують глобальні компанії. Вона розташована у великих та маленьких українських містах. IT-галузь побудовано з нуля (не завдяки підтримці держави, а всупереч), на сьогодні вона третя за обсягом експорту з України. Її продукти — це інтелектуальномісткі сервіси. Місткість галузі — понад 5 мільярдів доларів на рік, тисячі компаній, майже 200 тисяч працівників".
З повним варіантом доповіді А.Колодюка можна ознайомитися тут: http://ukurier.gov.ua/uk/articles/andrij-kolodyuk-silikonova-dolina-v-ukrayini-vzhe-/