Студенти груп МНД-31 та МНД-32 кафедри Менеджменту мали нагоду обговорити перспективи та виклики застосування інструментів штучного інтелекту (ШІ) у навчальному процесі. Позакласну бесіду щодо практик застосування інструментів ШІ під час навчання провів Сергій Колесниченко, викладач дисципліни “Операційний менеджмент”.
На зустрічі було розглянуто такі сервіси, як UnstuckStudy, Napkin.ai, scispace, які є чудовим доповненням до ChatGPT, що вже зараз активно використовується студентами для оптимізації навчання, як-от автоматичне генерування текстів та допомога у вирішенні задач.
В дружній дискусії були підняті питання ефективності навчання за допомогою інструментів ШІ, проблеми дотримання академічної доброчесності в разі використання мовних моделей для генерації текстів як студентами так і викладачами, відповідності рівня питань і відповідей в залежності від того, хто їх ставить і важливості особистого спілкування під час навчального процесу задля більш ефективної передачі знань та досягнення навчальних результатів.
Під час дискусії прозвучали ідеї методик виявлення автоматично згенерованих текстів під час перевірки завдань. Викладач поділився власним баченням алгоритмів, за рахунок яких ШІ обмежує використання коштовних ресурсів для генерації відповідей на запитання студентів.
Вже зрозуміло, що ШІ безальтернативно стає частиною навчання, цей процес не можна зупинити, а можна тільки вивчити та взяти до уваги особливості існування освітніх програм, матеріалів та їх актуальність в умовах нової тихої технологічної революції.
Обговорення майбутнього, яке несподівано стало реальністю, допомагає студентам краще орієнтуватися у світі сучасних технологій та готує до викликів, які чекають на них у професійному житті.