Розвиток інновацій попри все: професор ДУІКТ прокоментувала місце України в міжнародних рейтингах

08:59, 24-06-2024

1. Всесвітня організація інтелектуальної власності  (WORLD INTELLECTUAL PROPERTY ORGANIZATION) представила результати міжнародного рейтингу «Глобальний Інноваційний Індекс» (GLOBAL INNOVATION INDEX) за 2023 рік, які являють останні світові інноваційні тенденції та щорічний рейтинг інновацій 132 економік світу. З 2011 року перше місце у рейтингу утримує Швейцарія (до цього лідером були США та Ісландія).

У 2022 році Україна погіршила свої позиції та посіла 57 сходинку (у 2021 році займала 49-ту) в рейтингу «Глобальний Інноваційний Індекс» (із 132 країн), а також посіла 34 місце серед 39 економік Європи. У 2023-му, попри війну, наша держава піднялась на 2 сходинки і посіла 55 позицію. Найбільший успіх України в цьому рейтингу — 43 місце зі 126 - був зафіксований у 2018 році.

2. Субрегіональний огляд інноваційної політики (INNOVATION POLICY OUTLOOK (IPO)) проводила Європейська економічна комісія Організації Обєднаних Націй (ЄЕК ООН), яка оцінювала обсяг та якість інноваційної політики, установ та процесів у шести країнах Східної Європи та Кавказу (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна). У ході проекту виявлено сильні та слабкі сторони інноваційної політики в Україні. За результатами рекомендовано розширити фактичну базу для взаємного вивчення інноваційної політики, а також її вдосконалення з метою підвищення її продуктивності та конкурентоспроможності.

3. StartupBlink є найповнішою у світі картою екосистем стартапів та дослідницьким центром, який співпрацює з понад 50 муніципалітетами та урядами в усьому світі. Його глобальна карта екосистеми стартапів містить десятки тисяч зареєстрованих стартапів, коворкінгів і акселераторів, створюючи надійну вибірку інновацій у всьому світі. «Глобальний індекс стартап-екосистем» (GLOBAL STARTUP ECOSYSTEM INDEX) 2023 року враховує 1000 міст і 100 країн у всьому світі, відстежуючи як імпульс, так і тенденції в екосистемі стартапів з 2017 року. У 2023-му Україна посіла 49-те місце в щорічному рейтингу стартап-екосистем. Країна погіршила свій рейтинг на 15 позицій у порівнянні з 2022 роком, коли посіла 34 місце. Таке різке зниження було пов’язано з повномасштабною війною.

За словами професора кафедри менеджменту Наталі Євтушенко, відновлення як окремих галузей, так і економіки України загалом залежить від швидкості та масштабу провадження інноваційних технологій.

На кафедрі менеджменту ДУІКТ майбутніх менеджерів IT-компаній навчають:

• визначати особливості змісту інноваційних моделей розвитку економіки;
  • застосовувати інституційне забезпечення з використанням методів державного регулювання інноваційної діяльності та форми державно-приватного партнерства;
  • вживати методи розрахунку бюджету науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт;
  • використовувати методики розробки інноваційних проектів та інструментарій трансферу технологій на підприємстві;
  • проводити оцінювання інноваційного потенціалу підприємства за сучасними методиками;
  • формувати мотиваційний механізм інноваційної діяльності підприємства та обґрунтовувати умови для активізації творчого потенціалу учасників інноваційного проекту;
  • застосовувати інноваційні технології управління якістю інноваційної діяльності за стратегіями розвитку з урахуванням стадій життєвого циклу підприємства.

Освіта в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій – запорука стрімкого розвитку кар’єри і високої затребуваності на ринку праці!

Ласкаво просимо до нашої ІТ-спільноти!