Метод кейс-стаді: як новітні практики допомагають студентам ДУІКТ розвивати навички менеджменту

13:25, 03-06-2024

Для якісної підготовки студентів до майбутньої роботи у сучасному світі освіти все більшу популярність набуває метод кейс-стаді або метод випадків.  Ефективність методу кейс-стаді підтверджується численними науковими дослідженнями. Зокрема, дослідження, опубліковане в журналі Educational Research Review, показало, що використання кейсів у навчанні сприяє кращому засвоєнню матеріалу та розвитку критичного мислення у студентів. Інше дослідження, опубліковане в Journal of Management Education, підкреслює, що метод кейсів підвищує залученість студентів та сприяє розвитку навичок вирішення проблем та роботи в команді.

Серед основних переваг кейс-стаді для студентів ДУІКТ:

1. Практичне застосування знань
    Кейс-стаді дозволяють студентам застосовувати теоретичні знання у реальних ситуаціях, що сприяє глибшому розумінню матеріалу. Наприклад, розв'язуючи кейси з інформаційного менеджменту, студенти можуть практикуватися в ухваленні рішень щодо вибору інформаційних систем для підприємств, що допомагає підготуватися до реальних викликів на роботі.
  2. Розвиток аналітичних навичок
    Аналіз кейсів вимагає від студентів критичного мислення та здатності аналізувати великі обсяги інформації, що є ключовим для ефективного менеджменту. Студенти вчаться ідентифікувати проблеми, оцінювати різні підходи до їх вирішення та приймати обґрунтовані рішення.
  3. Підвищення мотивації та залученості
    Робота над реальними або змодельованими випадками робить навчання цікавішим. Студенти активніше беруть участь у навчальному процесі, що підвищує їхню мотивацію до вивчення предмету та зберігає інтерес протягом усього курсу.
  4. Розвиток навичок роботи в команді
    Багато кейсів виконуються у групах, що сприяє розвитку навичок командної роботи. Студенти вчаться співпрацювати, обговорювати ідеї, знаходити компроміси та досягати спільних цілей. Це особливо важливо для майбутніх менеджерів, яким часто доводиться працювати у команді.
  5. Зміцнення навичок вирішення проблем
    Кейс-стаді зазвичай включають складні, багатогранні проблеми, що вимагають від студентів творчого підходу та стратегічного мислення. Це допомагає їм розвивати навички вирішення проблем, що є надзвичайно важливим у менеджменті.
  6. Розвиток комунікативних навичок
    Обговорення кейсів у класі стимулює студентів до активної участі у дискусіях, що покращує їхні комунікативні навички. Вони вчаться ясно висловлювати свої думки, аргументувати свої позиції та слухати думки інших.

Усі означені переваги роблять наших студентів висококваліфікованими менеджерами, готовими вирішувати будь-які виклики ринку та ефективно демонструвати свої знання у сфері управління.

Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій постійно вдосконалює навчальні програми, інтегруючи метод кейс-стаді в різні дисципліни. Це дозволяє нашим студентам бути краще підготовленими до майбутніх професійних викликів та досягати успіху у своїй кар’єрі.