Повномасштабна війна в Україні зумовила небачені досі міграційні процеси: за даними ООН, понад 6,4 млн українців залишаються біженцями за кордоном, а внутрішня статистика свідчить: близько 5 млн наших співгромадян стали внутрішньо переміщеними особами.
Українському ринку праці вже не вистачає робочих рук. Зокрема, це стосується кваліфікованих кадрів: інженерів, будівельників, програмістів, ІТ-спеціалістів, менеджерів, тощо. За прогнозами Уряду, для відновлення України від наслідків російської агресії знадобиться щонайменше 4,5 млн нових працівників впродовж найближчих 10 років.
У п’ятницю, 10 травня, у Києві відбувся форум «Роль соціального партнерства у розвитку людського капіталу», ініційований Українським союзом промисловців і підприємців (УСПП) та Національним агентством кваліфікацій.
До форуму доєдналися представники Верховної Ради України, Міносвіти, Мінекономіки, Державного центру зайнятості, профспілок, роботодавців, великих підприємств, ректори вищих навчальних закладів, експерти, тощо.
За словами Голови Національного агентства кваліфікацій Юрія Баланюка, розвиток Національної системи кваліфікацій можливий лише у форматі соціального діалогу: бізнес-освіта-влада. На його думку, бізнес повинен визначити, спеціалістів з якими знаннями, навичками і компетентностями він потребує, а заклади освіти повинні цих фахівців підготувати.
Народна депутатка України, Голова підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Ольга Коваль повідомила, що в Україні з’являється чимало нових професій, йде адаптація до нових викликів. Водночас, чимало людей все ж втратило роботу, тому це є тими викликами, над якими працює і парламент, і Уряд, і бізнес.
В якості підтвердження цього процесу Ольга Коваль згадала оперативне прийняття ВРУ законів 2179-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування національної системи кваліфікацій» та № 2312-IX «Про професійну освіту», над якими спільно працювали соціальні партнери.
Заступник Міністра освіти і науки Андрій Вітренко у своєму виступі наголосив на потребі якнайшвидшої синхронізації з європейською рамкою кваліфікацій.
Професор ДУІКТ Наталя Євтушенко брала участь у форумі «Роль соціального партнерства у розвитку людського капіталу» як експерт з управлінського консалтингу.
На її погляд, важкі умови сьогодення вимагають від керівників підприємств швидкої адаптації.
– Оновлені технології або створені нові продукти (послуги) надають окремому підприємству лише короткочасні переваги, оскільки конкуренти швидко переймають нововведення. Знання та вміння працівників, які здатні раціонально використовувати обмежені ресурси підприємства, завдають значного впливу на його бізнес-процеси, сприяють накопиченню потенціалу та збереження конкурентних переваг. В цих обставинах управління людським капіталом спрямовано на його ефективне використання та розвиток, – каже фахівець.
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема, кафедра менеджменту, готує менеджерів ІТ-компаній, у тому числі менеджерів-консультантів, які мають сучасне економічне мислення та спеціальні знання у галузі управлінського консультування. Відповідні компетенції, отримані на базі основних теоретичних положень та опанування необхідних практичних навичок, дозволять проводити глибокий якісний аналіз діяльності підприємств і надавати ефективні рекомендації щодо поліпшення окремих бізнес -процесів.
Освіта в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій – запорука стрімкого розвитку кар’єри і високої затребуваності на ринку праці!