ІТ-галузь забезпечує близько 5% ВВП України: професор ДУІКТ оцінив вплив ринку на економіку

13:28, 13-05-2024

У 2023-му державний бюджет отримав 20,8 млрд грн податків від IT-компаній, що на 7,4% більше, ніж у попередній рік.

Лідерами серед резидентів «Дія.City», за даними YouControl, стала компанія Fintech Band, яка володіє monobank.

За словами власника Олега Гороховського, загалом компанія заплатила 806 млн грн податків, 100 з яких припали на юридичні особи, які не є резидентами “Дія.City”.

Попри третій рік повномасштабної війни, IT-сектор в Україні продовжує розвиватися. Так, за даними Мінфіну, у березні 2024 року обсяг експорту в цій галузі збільшився на 9% і становив $565 млн, що принесло українській економіці додаткових $47 млн.

Така ситуація не є дивною, адже IT-компанії – ключова сфера української економіки та джерело наповнення державного бюджету, каже професор кафедри менеджменту ДУІКТ Петро Стецюк.

– Українська ІТ-галузь дає країні близько 5% ВВП та забезпечує значний обсяг валютних надходжень. Зокрема, комп'ютерні послуги складають більше 40% загального обсягу експорту. Один працівник галузі створює та зберігає майже три робочі місця в економіці.

Крім того, вітчизняні IT-компанії та їхні власники перебувають серед лідерів з формування дохідної частини державного бюджету. Це, серед іншого, формує фінансову базу відновлення і розвитку вітчизняної економіки, – зазначає науковець.

На кафедрі менеджменту ДУІКТ майбутніх менеджерів IT-компаній навчають:

• аналізувати та ідентифікувати фінансові проблеми підприємства;
  • оцінювати потребу підприємства в фінансових ресурсах та оптимізувати структуру джерел їх формування;
  • застосовувати основні методи ефективного управління активами, капіталом, реальними та фінансовими інвестиціями, а також фінансовими ризиками підприємства;
  • здійснювати фінансовий аналіз та прогнозування основних параметрів фінансово-економічного стану підприємства;
  • ефективно використовувати сучасні інформаційні системи та технології.

Освіта в галузі IT – запорука стрімкого розвитку кар’єри і високої затребуваності на ринку праці.