Турбулентний сучасний світ набуває нових властивостей з великою швидкістю та впливає на трансформацію ринку праці. Відповідно змінюється перелік найбільш популярних професій в Україні. Заступник міністра освіти та науки України Михайло Вінницький зазначив, що найбільш популярними спеціальностями, на які у 2024 році подають документи для вступу українські абітурієнти, є право, менеджмент та економіка.
В економічно розвинутих країнах професія «менеджер» популярна серед вакансій протягом багатьох десятиліть, а в Україні вона набула популярності протягом останніх десяти років. Майбутнє життя людини та його якість залежить від обраного напрямку діяльності, фаху та рівня отриманої освіти. Важливим є вибір перспективної спеціальності, яка користується попитом сьогодні та буде необхідною у майбутньому, а визначальним - оволодіння фахом у навчальному закладі, який має високий рейтинг.
Сьогодні перед українськими абітурієнтами, які вирішили обрати професію «менеджер» постають питання: який вибрати вищий навчальний заклад, чи буде навчання цікавим, чи буде перспективною вибрана освітня програма, чи конкурентоздатним він буде на ринку праці як фахівець, чи буде він поступово будувати кар’єру або постійно перекваліфіковуватись.
Унікальність підготовки здобувачів освіти за спеціальністю 073 «Менеджмент» в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій полягає у синергії менеджменту підприємств та сучасних інформаційно-комунікаційних технологій в управлінській діяльності, підготовці фахівців для галузі інформаційних технологій і телекомунікацій.
Ми живемо в епоху знань та проривних технологій, у смарт суспільстві, яке потребує науково-технічних методів організації бізнес-процесів. Цифрова трансформація, що привела в дію драйвери змін фундаментальних основ менеджменту, не могла не торкнутися стратегічних питань управління бізнесом. Технології 5G, IoT, web3, периферійні хмарні обчислення або штучний інтелект, створять абсолютно нові та непередбачувані економічні можливості.
Окрім критичного мислення, емоційного інтелекту, креативності та вміння керувати людьми, сучасний менеджер повинен володіти медіаграмотністю, когнітивною гнучкістю та цифровим мисленням. Тому інструменти управління підприємствами, на основі компетентністного підходу, в умовах цифрової економіки повинні включати конвергенцію управління знаннями, штучного інтелекту та когнітивної науки.
Всі вище зазначені компетентності можна отримати в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій, що підтверджено лідерськими позиціями університету у сфері вищої освіти в Україні. 26-27 квітня 2024 року у Сороковій міжнародній спеціалізованій онлайн виставці «Освіта та кар’єра – 2024» Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій здобув нагороди у трьох головних номінаціях: почесне звання «Лідер вищої освіти України», Гран-прі у номінації «Досягнення у працевлаштуванні випускників закладу вищої освіти» та Диплом за інноваційну діяльність з упровадження організаційно-педагогічних процесів у закладах освіти для підвищення якості освіти і освітньої діяльності.
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій активно співпрацює з компаніями – лідерами галузі ІТ і телекомунікацій (IBM, Cisco, Huawei, Vodafone, Київстар, lifecell, Hewlett-Packard, EPAM Systems, GlobalLogic, Sigma Software), які надають університету сучасне обладнання, програмне забезпечення та сертифіковані курси.
Університет є членом Міжнародного союзу електрозв'язку (ITU), має розгалужені зв’язки з міжнародними організаціями, фондами, інституціями та закордонними закладами вищої освіти Данії, Німеччини, Польщі, Латвії, Литви, Казахстану тощо. В університеті надається повне сприяння і підтримка міжнародної академічної мобільності та стажування викладачів і студентів. Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій - інтегрований у міжнародний освітній і науковий простір та надає студентам освіту європейського рівня.
Актуальність освітніх програм підготовки здобувачів освіти за спеціальністю «Менеджмент» полягає у гармонійному поєднанні знань та практичних компетентностей з менеджменту, економічної безпеки та фінансового менеджменту з моделюванням процесно-орієнтованих систем управління на інноваційних засадах з урахуванням особливостей функціонування телекомунікаційної галузі із широким застосуванням сучасних ІТ-технологій.
Здобута освіта у Державному університет інформаційно-комунікаційних технологій надаає студентам найкращі можливості для працевлаштування. Випускники університету швидко досягають значних успіхів у побудові своєї кар’єри від пересічного працівника до керівника та топменеджера у провідних компаніях галузі ІТ і телекомунікацій.
Вибір професії «менеджер» це вірне рішення, а здобуття освіти за спеціальністю «Менеджмент» в Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій - це запорука життєвого успіху та впевнений крок у майбутнє.