1 червня 1880 року в будівлі банку Нью-Хейвена (штат Коннектикут) був встановлений перший платний телефон — предок сучасних телефонів-автоматів. Клієнт платив за те, що отримував можливість поговорити. Але гроші за розмову приймала людина. Автоматизувати громадські телефони стали пізніше, коли зрозуміли, що можна в телефон кидати монету або жетон.
У 1889 році в американця Вільяма Грея захворіла дружина. Майбутній винахідник витратив тоді чимало сил і часу на вмовляння одного з нечисленних власників телефонних апаратів, щоб той дозволив зробити такий необхідний дзвінок. Згодом Грей поставив перед собою мету створити телефон, який зміг би виконувати функції касира. Початковий варіант пристрою був лише прообразом таксофонного апарату. У 1891 році Грей заснував власну телефонну компанію, постійно працював над удосконаленням апаратів, при цьому не забував вчасно отримувати патенти на свої винаходи.
На фото: один з перших англійських міських таксофонів
Такий перший телефон-автомат, або таксофон в сучасному розумінні, був продемонстрований в 1890 році на Всесвітній виставці в Парижі. І в тому ж році в американському місті Хартфорд було встановлено перший громадський таксофон. Плату за користування цим нововведенням було доручено збирати контролеру.
Наприклад, в 1903 році в Кореї було сім міжміських переговорних пунктів, розташованих у найбільших містах країни. Розмова коштував так дорого, що за п'ять хвилин доводилося платити середню щоденну зарплату корейського робітника.
І з тих пір довгий час цей вид комунікацій не втрачав своєї популярності, незважаючи на те, що саме телефони-автомати мужньо приймали на себе самі потужні сплески агресії. Інженери багато попрацювали, щоб придумувати все нові та нові моделі антивандальних вуличних таксофонів. А «двійка» (монета в 2 копійки) протягом багатьох років була обов'язковою монетою під час міських подорожей. Зрозуміло, розвиток сучасного мобільного зв'язку явно знизило гостроту проблем — і з вандалами, і з «двійками».
Зараз у всьому світі телефони-автомати поступово трансформувалися в таксофони з електронними картами. Нещодавно в Нью-Йорку запущено в комерційну експлуатацію перший в США телефонний апарат з підтримкою інтернету. Телефон-автомат, розташований на 5-й авеню, за 25 центів за хвилину пропонує будь-якому скористатися звичайною телефонною службою, доступом до інтернету, e-mail і послуги міжміського зв'язку з використанням IP-телефонії.
http://whoyougle.ru/texts/telephone-automat