Кафедра телекомунікаційних технологій спостерігає за розробками дослідників з австралійських університетів Монаш, Суинберн і RMIT, які стверджують, що встановили новий рекорд швидкості передачі даних в 44,2 Тбіт / с, говориться в статті, опублікованій у відкритому доступі в журналі Nature Communications. Цією теоретичної швидкості достатньо для завантаження вмісту більше 1000 фільмів Ultra HD об'ємом 100 ГБ за одну секунду.
Тестове оптоволоконное з'єднання проводилося між двома університетськими кампусами по Національній широкосмуговій мережі Австралії. Результати представляють «світовий рекорд по пропускній спроможності», за словами професора Суінберна Девіда Мосса.
Ці швидкості були досягнуті завдяки технології, званої «оптична мікрогребінка» у волокні кабелю, яка замінює 80 лазерів на одну одиницю обладнання, менша і легша, ніж існуюче телекомунікаційне обладнання. Вперше технологія була використана в польових випробуваннях.
Пропонується більш ефективний і компактний спосіб передачі даних - в діапазоні 1550 нм. зі спектральною ефективністю 10,4 біт/с на 1 Гц з використання 64-позиційної квадратурной амплітудної модуляції (QAM-64). Це на 50% вище в порівнянні з зареєстрованими результатами одиночного інтегрованого пристрою і в 3,7 рази вище зі спектральної ефективності.
У разі використання не тільки С-діапазону, а й сусідніх S- і L- (1500-1535 нм і 1565-1605 нм), максимальна швидкість передачі даних може бути збільшена до 120 Тбіт/с.
Особливістю експерименту стала передача інформації по вже існуючому 75-кілометровому кабелю між двома університетами, які проводили дослідження. Це дозволить в майбутньому застосовувати досягнення на вже побудованих мережах, а не прокладати нові лінії зв'язку.