Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
XS
SM
MD
LG
XL
XXL
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
  
Укр.
 
        

Державний університет
інформаційно-комунікаційних
технологій

Укр.
   

171 років тому було відправлено першу телеграму азбукою Морзе

08:29, 25-05-2015

Рівно 171 років тому, 24 травня 1844 року, було відправлено першу телеграму з використанням азбуки Морзе.

Азбука Морзе (телеграфна азбука) — назване за ім'ям розробника Семюела Морзе відтворення графічних знаків комбінацією крапок і тире. За одиницю часу приймається тривалість однієї точки. Тривалість тире дорівнює трьом точкам. Пауза між елементами одного знака — одна точка, між знаками в слові — 3 точки, між словами — 7 точок.

Була названа на честь американського винахідника Семюеля Морзе, який запропонував її в 1838.

Принцип кодування азбуки Морзе виходить з того, що літери, які найчастіше вживаються в англійській мові, кодуються простішими сполученнями крапок і тире. Це робить освоєння абетки Морзе простіше, а передачі — компактніше.

Передаватися і прийматися азбука Морзе може з різною швидкістю — це залежить від можливостей і досвіду радистів. Зазвичай середньої кваліфікації радист працює в діапазоні швидкостей 60 — 100 знаків на хвилину. Рекорди за швидкісними прийому-передачі знаходяться в діапазоні швидкостей 220-260 знаків за хвилину.

Азбука Морзе є першим цифровим способом передачі інформації. Телеграф та радіотелеграф спочатку використовували азбуку Морзе; пізніше стали застосовуватися код Бодо та ASCII, які зручніші для автоматизації. Втім, зараз і для азбуки Морзе є засоби автоматичної генерації та розпізнавання, наприклад вільно розповсюджується програма для персонального комп'ютера CwType. Крім того, радіоаматорами розроблена безліч апаратних декодерів азбуки Морзе на базі мікроконтролерів.

Для передачі кирилиці використовувалися коди схожих латинських букв; ця відповідність алфавітів пізніше перейшла в МТК-2, а потім в KOI-7 і KOI-8 (проте в абетці Морзе букві Q відповідає Щ, а в МТК і KOI — Я).

В 2004 Міжнародний союз електрозв'язку (МСЕ) ввів в азбуку Морзе новий код для символу @, для зручності передачі адрес електронної пошти.

Посилання: https://uk.wikipedia.org

© При повному чи частковому використанні матеріалів сайту ДУІКТ гіперпосилання на сайт https://duikt.edu.ua/ обов'язкове!
Читайте також
Переглядів: 6 998