Міжнародні контракти, аспірантура і мрії про благодійний фонд: випускник ДУІКТ розповів про свій шлях до успіху

10:37, 23-05-2024

Історії про стрімкий кар’єрний ріст молодих фахівців зазвичай викликають недовіру. Часто такий успіх пов’язують із зв’язками заможних батьків або нечесною грою, в кращому випадку - списують на везіння.

Випускник ДУІКТ Богдан Нечитайло на власному досвіді знає, що стати затребуваним спеціалістом, розвиватися в науці і впевнено йти до нових професійних звершень у 25 років - реально, якщо правильно визначитися з напрямком діяльності і любити те, що робиш.

–  Яку спеціалізацію ви здобували в ДУІКТ і чому обрали саме цей виш?

– З 2015-го вивчав менеджмент в Навчально-науковому інституті менеджменту та підприємництва. Сьогодні продовжую навчання в аспірантурі. Ще зі шкільних років я хотів опанувати знання, необхідні для відкриття власного бізнесу. Саме ця спеціальність навчала управлінню підприємством.

Вибір був серед 3 університетів: КНЕУ, КНУ ім. Тараса Шевченка та ДУІКТ (на той момент ДУТ). На ДУІКТ зупинився завдяки спілкуванню зі студентами з кожного з цих вишів – від них я дізнався про переваги та недоліки кожного закладу.

– Чим ДУІКТ вигідно відрізняється від інших університетів?

– Сучасною і різноманітною навчальною програмою і молодими викладачами. Це є плюсом, якщо плануєш отримати конкурентоспроможність на ринку праці та бізнесу в Україні. В інших університетах мені не сподобалося, що викладачі там в переважній більшості мають тільки теоретичний досвід у цих сферах.

Крім того, в ДУІКТ є можливість отримати знання та сертифікати у програмах обліку персоналу і документації, вивчати предмети англійською мовою з акцентом на інноваційному менеджменті.

– Які кар’єрні можливості відкриваються перед випускником ДУІКТ і які переваги він матиме на ринку праці?

– Знання, отримані в ДУІКТ, є хорошим фундаментом для роботи за спеціальністю. Особисто мені вивчення менеджменту та підприємництва допомогло швидко адаптуватися до моїх перших робочих місць і досягти там успіху.

На жаль, університет ще не має такого статусу, як КНЕУ чи КНУ, тому студенти мають в першу чергу розраховувати на свої знання, а не на написи на їх дипломах. Для роботодавців це можливість отримати дійсно кваліфікованого працівника, а для випускника - проявити себе.

– Коли ви почали працювати за фахом і в чому полягала ваша робота?

– Працювати за фахом почав ще з першого курсу, коли після занять намагався створювати власні підприємства. Першу роботу знайшов на третьому курсі на виставці професій, де я працював маркетологом в українській філії однієї з найбільших компаній у світі.

Для успішного проходження співбесіди поради давав мій викладач, а знання з менеджменту та маркетингу допомогли мені швидко освоїтися на новому робочому місці.

– Чим займаєтесь зараз?

– Наразі обіймаю посаду заступника директора у міжнародній компанії, що спеціалізується на міжнародній торгівлі. Наша основна діяльність - імпорт нових електромобілів, запчастин, підтримка міжнародних бізнес-процесів серед дочірніх компаній.

До моїх обов'язків входить управління співробітниками компанії, переговори та укладання контрактів, розробка бізнес-стратегій та контроль роботи підприємства.

Моя друга робота - це аспірантура та викладання в університеті таких предметів, як менеджмент, інформаційний менеджмент та управлінський аналіз.

– Якими професійними успіхами ви пишаєтеся найбільше і що вам допомогло їх здобути?

– Пишаюся навичками планування та комунікації. Саме це допомагає мені не тільки в роботі, а й у повсякденному житті.

Головними були знання в галузі менеджменту. Втім, велику роль зіграв і досвід навчання професійною англійською, що допомогло мені вийти на міжнародний ринок у роботі.

– Які плани на майбутнє маєте?

– У найближчому майбутньому я б хотів заснувати благодійний фонд в галузі реабілітації. З огляду на ситуацію в країні, багатьом потрібна допомога.

Також маю ціль створити міжнародне підприємство, щоб вивести український бізнес но новий рівень і ще раз довести світу що Україна - країна талановитих людей.

– Що б ви порадили абітурієнтам ДУІКТ і своїм майбутнім колегам?

– Вивчайте нове, запитуйте, цікавтеся – особливо в контексті вашої майбутньої кар'єри. Навчання в університеті стане відмінним стартом для вашого професійного росту, даруючи вам не лише знання, але й навички управління та співпраці, які є важливими у будь-якій галузі.