Сьогодення – час для повного розкриття особистості відносно до її покликання, обдарованості, здібності.
Відомі науково-педагогічні школи, висококваліфіковані викладацькі кадри (15 докторів наук, 22 кандидатів наук), широке використання інформаційних технологій і новітня освітня модель підготовки сучасного фахівця, яку розроблено в Державному університеті телекомунікацій, дозволяють готувати високоякісних менеджерів, маркетологів, підприємців, брокерів, дилерів, соціологів, інформаційних аналітиків і документознавців відповідно до вимог сучасності.
В Університеті вивчення професійно спрямованих дисциплін починається з першого курсу, що дає можливість студентам вже з початку навчання здобувати необхідні знання, уміння та навики, які вимагають роботодавці, та розуміти, які компетенції відповідно до обраної професії вони мають опанувати.
Особлива увага в приділяється посиленню практичній складовій навчання (в межах кожної навчальної дисципліни не менше 50% часу відведено на практичні заняття) та поглибленій підготовці з англійської мови, яка забезпечує володіння нею на рівні міжнародного стандарту В2.
Під час навчання запроваджено систему отримання студентами відповідних сертифікатів, у тому числі й міжнародних, наявність яких під час працевлаштування надає переваги щодо отримання більш гідної та високооплачуваємої посади.
Студенти мають можливість за власним бажанням в межах розкладу навчальних занять навчатися в Національному університеті оборони України за програмою підготовки офіцерів запасу і отримати офіцерське звання молодшого лейтенанта запасу.
У 9 наукових гуртках Інституту студенти залучаються до наукової роботи і регулярно беруть участь у міжнародних науково-технічних конференціях студентства та молоді, які двічі на рік проводяться у Державному університеті телекомунікацій.