Перші дві сфери, звичайно, освіта і наука. Основне завдання освіти в розвитку штучного інтелекту - підготовка кваліфікованим кадрів. У сфері загальної середньої освіти планується організувати курси для педагогів по роботі з основами ШІ, а також розвивати цифрову грамотність серед школярів (застосування цифрових інструментів для вирішення прикладних завдань, пошук інформації в інтернеті, захист персональних даних, медіаграмотність і так далі).
Що стосується вищої освіти, то тут планується залучати IT-фахівців для розробки освітніх програм та атестації здобувачів вищої освіти.
Також згідно з концепцією в Україні будуть стимулювати наукові дослідження в сфері штучного інтелекту, підтримувати наукове співробітництво з міжнародними дослідними центрами.
Основне завдання в сфері кібербезпеки при розвитку ШІ - захистити комунікаційні, інформаційні та технологічні системи. Планується також створення національних інформаційних систем, платформ і продуктів, щоб зменшити частку іноземного програмного забезпечення.
У сфері інформаційної безпеки застосування ШІ сприятиме забезпеченню національних інтересів. Зокрема, будуть виявляти, запобігати і нейтралізовувати інформаційні загрози.
На кафедрі Штучного інтелекту розроблена освітня програма для підготовки високо кваліфікованих кадрів. Приєднуйтесь до нашої команди!