Цифрові експерти стурбовані тим, що технології штучного інтелекту (далі - ШІ) поглиблюють гендерний розрив. За їхніми словами, індустрія потребує більшої залученості жінок, щоб покращити дизайн і застосування новітніх технологій, формування та моніторинг інструментів і систем штучного інтелекту. Це дозволить переконатися, що технологія є дійсно інклюзивною, повідомляє ITU.
Нам потрібні жінки за столом, і ми повинні почати зараз, — закликала Дорін Богдан-Мартін, генеральний секретар Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ), відкриваючи нещодавню сесію саміту «ШІ заради добра», присвячену подоланню гендерного розриву за допомогою ШІ.
Жінки сьогодні становлять лише 22% світової робочої сили ШІ, що відображає їхню недостатню представленість у всій галузі технологій. Але надання пріоритету гендерній рівності – це не лише збільшення участі жінок чи забезпечення їх безпеки. Залучення жінок може допомогти зробити системи штучного інтелекту більш інклюзивними, а не просто відображати чи збільшувати нерівність, заявили експерти на дискусії, організованій ITU у Женеві.
Ініціативи щодо досягнення гендерної рівності в технологіях включають підтримку стартапів, очолюваних жінками, розширення можливостей для навчання наступного покоління, а також проведення семінарів з підвищення кваліфікації, тренінги та безоплатну підтримку для жінок-підприємців, заявила Лора Теркінґтон, керівник відділу комерційних питань та інновацій Global Корпоративна відповідальність в EY.
Зокрема, EY та ITU мають намір навчити 1000 дівчат у 12 країнах штучному інтелекту та підприємництву, щоб вони могли розробляти рішення на основі підприємницьких технологій.
Космас Лакісон Завазава, директор Бюро розвитку телекомунікацій ITU, зазначив: «Новий проект «Прискорювач навичок штучного інтелекту для дівчат», запущений у співпраці з EY, надасть дівчатам і жінкам цифрові, етичні та управлінські навички, щоб стати творцями контенту та підвищити креативність.та інновації».
Нагадаємо, з квітня 2016 року Державний університет інформаційно-комунікаційних є секторальним членом Міжнародного Союзу електрозв’язку (International Telecommunication Union – ITU), спеціалізованої установи ООН зі штаб-квартирою в м. Женева, Швейцарія.
ДУІКТ – єдиний заклад вищої освіти України, який представляє університетську спільноту в ITU.
Міжнародний союз електрозв’язку існує понад 155 років. Основним його завданням є розробка стандартів та рекомендацій в галузі інформаційних технологій. Членство у Міжнародному союзі електрозв’язку відкриває доступ до програм академічної мобільності, розвитку спільної науково-дослідної діяльності, участі у розробці міжнародних стандартів галузей за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, що сприяє інтеграції Університету в міжнародний освітній і науковий простір.
Якщо ви також бажаєте стати частиною індустрії ШІ і розвивати новітні технології в складі команд провідних українських та світових компаній, запрошуємо до навчання на кафедрі Штучного інтелекту ДУІКТ.