У популярну економічну гру «Cash Flow» (Щурячі перегони) мали змогу пограти наші студенти-маркетологи 19.11.2020 під керівництвом бізнес-тренера Макса Дмитренко.
Гра «Cash Flow» - це симулятор бізнес-середовища в форматі настільної гри. В основу гри лягла ідея відомого бізнесмена Роберта Кіосакі (автора книжок «Багатий Батько, Бідний Батько» і «Квадрант грошового потоку») навчити людей фінансової грамотності та інвестуванню через ігровий процес. Цю ідею пан Кіосакі реалізував у всесвітньо відомій грі Cashflow (Грошовий потік). У 2005 році Cashflow адаптували до українського ринку і створили на її базі нову гру - «Щурячі перегони» («Як вибратися з убогості»). Гра дозволяє будь-кому зрозуміти, що потрібно особисто йому для досягнення фінансового успіху в житті, навчає підприємницькому мисленню, конструктивних взаємин і взаємодії, принципам прийняття рішень. Мета гри - зрозуміти, проаналізувати свої життєві та фінансові стратегії, виявити зони для розвитку і поставити перед собою нові цілі.
Фінансово-освітня бізнес-гра-тренінг «Cash Flow» - це модель життя людини, застосувавши яку, можна побачити, куди приведуть різні способи роботи з фінансами і особисті стратегії. Гра допомагає побачити своє життя в іншому світлі, замінити не дуже ефективну поведінку на більш успішну. В процесі гри учасники ознайомилися з такими поняттями, як «пасивний» і «активний» доходи, «ліквідність бізнесу» та «дохідність вкладеного капіталу», «активи», «пасиви». Дізналися, які існують основні помилки в управлінні особистими фінансами. Навчилися бачити і використовувати можливості, які можуть привести їх до поставленої мети, визначили нові фінансові стратегії.
Гра «Щурячі перегони» спрямована на розвиток таких навичок, як: презентація; комунікація та ведення переговорів; ситуаційний аналіз; позитивне ставлення до різних подій; застосування різних інструментів для формування пасивного доходу; швидкість прийняття рішення та вміння вести розрахунки; пошук необхідних ресурсів; здатність працювати в стресових умовах; командна праця.
За кілька годин ігрового часу гравці пройшли шлях від найманого працівника з фіксованою заробітною платою до фінансово незалежної людини, справжнього бізнесмена.
Гра дуже азартна і захоплююча, з гумором. Кожна картка є інтелектуальним і творчим шедевром. За 4-5 годин гри учасники чуть не лопнули від сміху тільки від читання карток «Несподівані розтрати» і «Малі бізнеси» і «Схем збагачення» - починаючи від підробки таксистом або Дідом Морозом на Новий рік і закінчуючи опікою над старими заради отримання квартири. В грі добре реалізований плавний поетапний перехід від роботи за зарплату - до малого бізнесу, від малого бізнесу - до середнього бізнесу і т.д.
Гра наповнена конкретними рецептами і схемами збагачення і дає конкретну відповідь на питання, з чого почати і куди вкласти 100 доларів, щоб зробити з них 200. Гра цілком реально і детально показує шлях від двірника - до власника мережі бензозаправок, від людини, що працює за 170 доларів на місяць - до бізнесмена, який інвестує в акції 500.000 доларів.
Дякуємо тренеру Максу Дмитренко за те, що поділився зі студентами знаннями і досвідом фінансової грамотності, інвестицій та накопичень, звернув увагу на необхідність диверсифікації грошового потоку кожної особистості, заохотив молодь до саморозвитку, розкрив деякі таємниці успішного збагачення. Дякуємо за цікавий майстер-клас! Будемо тепер правильно розпоряджатися своїми активами і вкладати кожну копійку з розумом! Думайте, інвестуйте і пробуйте різні варіанти. Вперед до перемоги!