На сьогодні інновації мають важливе значення для економічного зростання і соціального прогресу в усьому світі. ITIF (Innovation Technology & Innovation Foundation) опублікували звіт «Сприяючі та перешкоджаючі: Оцінка впливу країн на глобальні інновації», в якому дається оцінка 56 країн, вклад яких в світову економіку становить 90%, по 27 факторам, що відображають яким чином економічна та торговельна політики цих країн сприяють або ж перешкоджають світовим інноваціям.
У звіті відзначається, що країнами, які роблять найбільший вклад (у розрахунку на душу населення) у розвиток глобальних інновацій є Фінляндія, Швеція та Великобританія. На противагу цьому Індія, Індонезія та Аргентина отримали в цілому найнижчу оцінку. Політика таких країн як Сінгапур, Корея та Фінляндія визнана найбільш сприятливою для розвитку інновацій. В той же час Індія, Китай і Таїланд провадять політику, яка перешкоджає глобальним інноваціям. США, політика яких в цілому створює мало перешкод для розвитку інновацій, займають 10-е місце в загальному заліку, оскільки поки що не дотягують до інших країн в плані сприяння глобальним інноваціям. Китай займає 44-е місце головним чином через активну політику перешкоджання розвитку світовим інноваціям. Україна займає 52 позицію.
У звіті також відмічається сильна кореляція між рівнем інноваційного успіху країни і її вкладом в глобальний інноваційний процес, а це в свою чергу означає, що якщо політика країни позитивно впливає на розвиток інновацій всередині країни, це сприяє розвитку інновацій у всьому світі.
Автори доповіді роблять висновок, що для того, щоб максимізувати глобальний інноваційний потенціал, необхідно розробити більш ефективні механізми для заохочення країн до провадження більш активної сприяючої інноваціям політики і зменшення впливу перешкоджаючої.