Під час різних стихійних лих та інших непередбачених ситуацій наявність і якість мобільного зв'язку може стати тим фактором, від якого залежить не одне людське життя. Однак, «вежі» стільникового зв'язку ніяк не можна назвати найміцнішими спорудами і, як правило, вони руйнуються і виходять з ладу в числі перших об'єктів людської інфраструктури. Вирішення цієї проблеми вдалося знайти фахівцям американської комунікаційної компанії AT&T, зовсім недавно вони завершили випробування безпілотних літальних апаратів, оснащених всім необхідним обладнанням, які забезпечили, нехай і на короткий час, LTE-покриття в одній з "мертвих зон".
Використані літальні апарати отримали назву COWS (Cell-on-Wings) і наявна зараз група таких безпілотників здатна забезпечити покриття, площа якого еквівалентна площі кількох футбольних полів. А в кінці реалізації даної програми повинна бути створена більш численна група літальних апаратів, оснащена більш досконалим обладнанням і здатна забезпечити покриття на площі в 100 квадратних кілометрів.
Проведені випробування полягали в наступному - в область однієї з сліпих плям була доставлена мобільна стільниковий станція Cell on Light Truck (COLT), яка забезпечувала зв'язок з віддаленої базовою станцією. Потім в повітря було піднято групу безпілотників COWS, після чого було відключено мовлення станції COLT. Система автоматично переключилася на обладнання COWS і під час набору безпілотниками заданої висоти і їх видалення один від одного зона покриття поступово збільшилася.
Цілком ймовірно, що до досягнення кінцевої мети даної програми пройде не так вже й мало часу. Адже можливості сучасних безпілотних апаратів дозволяють їм протриматися в повітрі протягом усього 10-15 хвилин. Крім цього, кожен апарат може підніматися на висоту, з якої розмір "плями" зони забезпечуваного ним покриття становить близько 30 метрів.
Проте, у даного проекту є величезний потенціал у майбутньому. Не варто й сумніватися, що в недалекому майбутньому з'являться нові типи більш ємних акумуляторних батарей або інші джерела, наприклад, осередки паливних елементів, які будуть здатні забезпечити тривале перебування безпілотника в повітрі і паралельне постачання енергією комунікаційного обладнання. Більш того, в тому вигляді, в якому вона вже існує зараз, систему можна застосовувати у випадках, коли виникає необхідність в різкому збільшенні пропускної здатності мережі стільникового зв'язку. А відбувається це, як правило, під час проведення концертів та інших заходів, на яких присутня велика кількість людей.