Зростання на ринку смартфонів помітно сповільнюється. Принаймні така ситуація спостерігається на зрілих ринках, до яких, крім Західної Європи та США, тепер відноситься і Китай. Зростання тепер виражається однорозрядного числами. Адже смартфонами вже обзавелися дуже багато, практично всі, хто хотів. А щорічно міняти телефон, будучи захопленим новими, не баченим раніше функціями, можливостями, характеристиками і модними вигинами екрану, стане далеко не кожен користувач. Адже більшості людей необхідно, щоб телефон добре справлявся з повсякденними завданнями, і не більше того.
Прогнози IDC по поставкам смартфонів в 2016 і 2020 роках і темпам їх росту / спаду, зроблені в березні 2016 року. Обсяг поставок вказано в мільйонах смартфонів, показники зростання / зниження поставок - у відсотках
В опублікованій ресурсом ZDNet замітці Леррі Дігнена (Larry Dignan) «IDC argues mature market smartphone slowdown to hit Apple, high-end Android market» розглядається як оцінка аналітиками IDC поточної ситуації на ринку смартфонів, так і деякі прогнози, що відображають ті показники, які будуть характерні для цього ринку до 2020 року.
За прогнозами IDC, в 2016 році буде поставлено ~ 1,5 мільярда смартфонів, що на 5,7% більше, ніж у 2015 році. У 2015 році (у порівнянні з 2014-м) поставки смартфонів зросли на 10,4%, а це дворозрядне число.
Слід зазначити, що, як випливає з наведеної вище таблиці від IDC, для Android прогнозується зростання 7,6%, а для iOS незначний спад (-0,1%). Слід зазначити, що, за прогнозами, в 2016 році зростатимуть поставки тільки смартфонів під управлінням ОС Android. Зрозуміло, не виключається також зростання поставок смартфонів, під керуванням однієї з котрі грають значної ролі на ринку (Others) операційних систем. Поставки розумних телефонів під управлінням інших операційних систем стануть знижуватися. У 2020 році, за тими ж прогнозами, темпи зростання Android (4,6%) і iOS (3,2%) стануть ще нижче.
Таким чином, різниця між показниками зростання / зниження поставок Android- та iOS-смартфонів не буде такою істотною, як в 2016 році. Але це, зрозуміло, лише в тому випадку, якщо прогнози підтвердяться, що відбувається далеко не завжди. У 2010 році аналітікам не вдалося передбачити домінування операційної системи Android.
Прогнозується також, що в 2020 році середня ціна розумного телефону знизиться з 295 доларів США (за станом на 2015 рік) до 237 доларів США.
На зрілих ринках (Західна Європа, США і Китай) показник зростання відбивався однорозрядним числом ще в 2015 році. Кращі показники зростання - на ринках Індії, Індонезії і Близького Сходу. IDC відзначає, що на зростаючих ринках не дуже затребувані преміальні - і, відповідно, найдорожчі - смартфони.
Це означає, що в найбільшій мірі уповільнення темпів зростання стосується продуктів Apple і преміальних Android-девайсів. Таким чином, у Apple і таких вендорів, як Samsung, для яких преміальні пристрої грають важливу роль, єдиним виходом є переконати споживачів на зрілих ринках частіше міняти телефони.
Слід зазначити, що ще за кілька років до того, як смартфони стали масовими, вже існували телефони з повноцінним браузером. А адже саме інтернет-можливості розумних телефонів є одним з їхніх основних переваг. Друга якість, яке люблять користувачі в розумних телефонах, - камера. Вважається, чтопервий камерофон з'явився в 2000 році, коли ні Android-девайси, ні iPhone на ринку ще не було подано.
Необхідно додатково підкреслити, що мова йде не про скорочення обсягів поставок смартфонів, а лише про те, що поставки цих девайсів будуть рости не настільки значно, як раніше. Принаймні саме це випливає з прогнозів IDC, а як буде в реальності - стане зрозуміло тільки після закінчення 2016 року і в 2020 році.