До середини століття океани і материки планети Земля будуть покриті шарами пластикових відходів через діяльність людства, йдеться в результатах дослідження, здійсненого співробітниками університету Лейчестер.
В рамках дослідження, результати якого були опубліковані в журналі Anthropocene, вчені вивчали докази того, що ми живемо в еру антропоцен - епоху, в яку людство серйозно впливає на геологію планети. Вчені прийшли до висновку, що поверхня планети значно змінюється через виробництва довгоживучих матеріалів, і в результаті ми входимо в «Пластикове Століття».
Ян Заласевіч, професор палебіологіі на кафедрі геології університету Лейчестер, пояснив:
«Наші дідусі і бабусі практично не знали пластик, коли були дітьми. Однак тепер пластикові матеріали практично незамінні в нашому житті. Вони використовуються всюди: в упаковці їжі, контейнерах для води і молока, коробках для яєць, йогурту і шоколаду, в упаковках для ліків. Крім того, з пластика складається більша частина нашого одягу».
«Пластик можна знайти в будь-якому місці Землі, від вершин гір до глибин океану - і одного разу, в далекому майбутньому він стане копалиною. Ми виробляємо мільярд тонн пластику кожні три роки. Якби весь пластик, вироблений за останні кілька десятиліть, був пакувальною плівкою, нею можна було б покрити всю Землю. З огляду на постійне зростання виробництва, до середини століття додасться ще кілька таких уявних шарів».
Дослідники говорять, що пластик має такий довгостроковий вплив на геологію планети через свою інертність і практично повного імунітету до біорозкладення. В результаті, коли місцевість забруднюється пластиковими відходами, вони стають частиною грунту, виявляються в морі і вбивають планктон, рибу і морських птахів.