Однією з напрямків підготовки студентів кафедри Систем інформаційного та кібернетичного захисту є спроможність випускниками створювати програмні продукти, які б виконували локальні функції захисту обладнання, яке здійснює передачу, прийом та обробку інформації, від несанкціонованого зняття інформації при неконтрольованому приєднанню останнього до відкритої незахищеної мережі Wi-Fi. Одним з таких програмних продуктів, який здійснює протидію зовнішнім вторгненням на кінцеве обладнання користувачів – персональні комп'ютери та Wi-Fi роутери, які самостійно підключаються до відкритої незахищеної мережі Wi-Fi, є Suricata.
В багатьох випадках користувачі ноутбуків не приділяють великої уваги тому, що в ньому активізована функція автоматичного з'єднання до відкритих безпарольних мереж Wi-Fi. Провайдер інтернет-послуг періодично сканує кінцеві пристрої, що підключено до його мережі і вираховує завантаженість трафіку по своїм каналам зв‘язку. В таких умовах зловмисники спроможні віддалено опитувати підключені пристрої до точки Wi-Fi з метою пошуку відкритих дисків з файлами або просто побавитись і вимкнути віддалено з мережі ноутбук, при цьому за допомогою шкідливого програмного забезпечення спотворити інформацію або її викрасти.
Застосування програмного забезпечення Suricata дозволяє блокувати намагання зловмисників здійснити втручання в роботу ноутбука, та зменшити навантаження на мережеву карту за рахунок блокування віддаленого опитування портів. Крім того, програма дозволяє заблокувати дії зловмисника з віддаленого хоста за виявленою IP-адресою та заважає відвідуванню не бажаних чи підроблених WEB сторінок користувачем ноутбука в кіберпросторі.
На кафедрі Систем інформаційного та кібернетичного захисту в рамках дисципліни «Методи та засоби технічного захисту інформації» студенти практично створюють програмні продукти, аналогічні програмному продукту Suricata з більш розширеними функціями та під конкретні локальні задачі.