На минулому тижні завідуючим кафедрою Систем інформаційного та кібернетичного захисту було проведено лекцію серед учнів 11-го класу Дитячої інженерної академії м. Києва на предмет професії, пов'язаної з технічним захистом інформації. Було підкреслено, що сьогодні інформацію розглядають як важливий ресурс розвитку суспільства, що відіграє провідну роль в умовах обмеження енергетичних, матеріальних, економічних та інших ресурсів. Широке застосування інформаційних технологій і інфокомунікаційних систем для передачі, приймання, обробки та зберігання інформації в різних сферах діяльності, з одного боку, сприяє підвищенню ефективності цієї діяльності, а з іншого – зумовлює виникнення загроз витоку інформації технічними каналами.
Переважна більшість сучасних технічних систем, зокрема інформаційних, змушена функціонувати в умовах різного роду конфліктних взаємодій (інформаційного протиборства), коли ведеться радіоелектронна розвідка, організовується радіопротидія, застосовується радіомаскування і захист від навмисно організованих завад та силових деструктивних впливів, спрямованих на функціональне ураження технічних засобів і персоналу.
У конфліктну взаємодію залучаються інформаційні системи всіх відомих класів: передачі й перехоплення інформації, радіокерування й руйнування інформації. Ці системи працюють у всіх освоєних на теперішній час діапазонах хвиль – від наддовгих радіохвиль і інфранизькочастотних коливань земної кори до хвиль ультрафіолетового випромінювання – і використовують всі відомі фізичні поля.
Одна з реальних і відносно нових глобальних загроз безпеки комп'ютерних систем – інформаційна зброя, проблеми розробки та використання якої вже стали високопріоритетними в провідних країнах світу.
Багато систем управління стають інформаційно-залежними. При цьому навіть незначні випадкові порушення нормального функціонування комп'ютерів можуть завдати істотної шкоди особливо вразливим системам управління і планування. Однак найбільш серйозною проблемою стають не випадкові збої комп'ютерів, а небезпека спеціального і цілеспрямованого впливу противника на інформаційні ресурси.
В зазначених умовах держава і суспільство повинні постійно піклуватися про захист національних інформаційних ресурсів та збереження конфіденційності в мережах обміну інформацією.
Саме Кафедра систем інформацйного та кібернетичного захисту готовить високкваліфікованих універсальних фахівців як захисту інформації на об'єктах інформаційної діяльності, так і фахівців з кібербезпеки корпоративних інформаційних систем та мереж. Майбутні студенти дуже уважно віднеслись до інформації, яка була їм доведена і більша кількість учнів зацікавились даною спеціальністю.