Одним з завдань захисту інформації є захист об'єкту інформаційної діяльності від можливості витоку інформації через візуальні канали. Як правило, такий спосіб несанкціонованого витоку інформації здійснюється за рахунок скритих відеокамер. Таким чином, виявляти приховані відеокамери, які вмонтовуються в приміщеннях обробки конфіденційної інформації є однією з головних завдань технічного захисту інформації. Професійний інструмент, який якісно виявляє приховані відеокамери є прилад СОКОЛ-М, який призначений для пошуку і локалізація прихованих (камуфльованих в інтер'єр) відеокамер типу «пінхол» незалежно від їх стану (включено / вимкнено) і типу передачі відеосигналу.
Спосіб виявлення заснований на оптичної локації і дозволяє виявити об'єктив відеокамери за рахунок ефекту світло повернення або "зворотного відблиску", що характеризується тим, що відбите випромінювання поширюється у вузькому тілесному куті і точно в напрямку зондує випромінювач при однопозиційній локації.
Технічні характеристика:
На кафедрі Систем інформаційного та кібернетичного захисту в рамках написання дипломних робіт студенти дуже широко використовують даний пристрій для проведення своїх досліджень та створюють відповідні рекомендації щодо захисту інформації від витоку через візуальні канали на об'єктах інформаційної діяльності. Дані рекомендації були взяті за основу деякими компаніями – партнерами кафедри, які спеціалізуються саме на захисті інформації від витоку за рахунок оптичних каналів.