Історія сучасності майже щодня надає приклади необхідності захисту інформації та інформаційних ресурсів. Від несанкціонованих дій у кіберпросторі не захищені ні великі корпорації, ні окремі громадяни. Крадіжки персональних даних, втручання у роботу інформаційних систем, спроби впливу на приймання рішень та зупинки роботи компаній – ось далеко не вичерпний список усього негативного, що принесли нам глобальні інформаційні мережі. Відтак, дедалі частіше організації потребують спеціально навченого персоналу, який був би здатен захищати їх від атак у кіберпросторі.
Підготовкою таких фахівців займаються численні заклади вищої освіти України. Разом з тим, лише у Державному університеті телекомунікацій реалізована повна схема підготовки за усіма рівнями та напрямами забезпечення кібербезпеки. Так навчання студентів за спеціальністю 125 Кібербезпека здійснюється за трьома освітньо-професійними програмами: «Управління інформаційною безпекою», «Інформаційна та кібернетична безпека» та «Технічні системи інформаційного та кібернетичного захисту».
Остання веде свій початок від поняття Технічний захист інформації, яке в сучасному світі поступово перетворюється на Кібербезпеку. Різниця між цими поняттями полягає у способі розгляду ключового об’єкта діяльності ‒ інформації. Якщо для кібербезпеки інформація – це те, що уявляється у вигляді цифрових послідовностей в електронних пристроях, то для технічного захисту інформація – це все, що може бути збережено на будь-якому матеріальному носії (аркуші паперу, книзі, комп’ютері, смартфоні тощо). Таким чином, захисту підлягає більш широке коло аспектів через можливість порушення цілісності, конфіденційності та доступності інформації.
Наші випускники є елітою з питань кібербезпеки, оскільки здатні захищати як комп’ютерні мережі, так і інформацію на інших матеріальних носіях. А наявність у дипломі професійної кваліфікації «фахівець із захисту інформації з обмеженим доступом» робить їх незамінними для численних силових структур (Міністерства оборони та Збройних Сил України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України).
Освітній процес здійснюється за програмами, узгодженими з організаціями-партнерами кафедри. Навчання проводиться як у сучасних лабораторіях університету, так і на навчальній базі підприємств.
Таким чином, наші випускники, які пройшли підготовку за програмою «Технічні системи інформаційного та кібернетичного захисту» після випуску гарантовано отримують робоче місце та достойну заробітну плату.