У концепції освітньої діяльності, яку реалізує кафедра систем інформаційного та кібернетичного захисту, основна увага приділяється практичній спрямованості навчання. Сьогодні вже не варто “прив’язувати” студента до аудиторії з нудною теоретичною підготовкою на протязі усього періоду навчання. Більш корисним є дати йому шанс і допомогти визначитися у житті на власний розсуд, доторкнутися до передових технологій безпосередньо на профільних підприємствах та в організаціях, які працюють у сфері технічного захисту інформації.
Якість навчання майбутніх фахівців з технічного захисту інформації та кібербезпеки забезпечується використанням передових методик навчання на базі сучасної навчально-матеріальної бази, створеної на обладнанні останнього покоління, програмно-апаратних комплексів, програмного забезпечення та спеціалізованих пристроїв та систем.
При підготовці бакалаврів лише 25% навчального часу відводиться на дисципліни загальної підготовки, решта часу – на підготовку за спеціальністю. Дисципліни професійної підготовки розподіляються на підготовку за спеціальністю (37,5%) та спеціалізацією (37,5%). З метою повноцінного забезпечення оволодіння студентами професійними знаннями протягом всього терміну підготовки бакалавра дисципліни загальної підготовки вивчаються з 1 по 8 семестр.
Практична підготовка здійснюється як в аудиторіях на програмно-апаратиних комплексах, так і на підприємствах, які є партнерами кафедри. У подальшому, студенти, які добре зарекомендували себе у цих компаніях, легко знаходять собі робочі місця та достойну заробітню платню.
Поєднання прогресивної теоретичної та практичної підготовки дає можливість сформувати компетентного фахівця, який володіє передовими знаннями, методиками та практичними навичками виконання робіт у сфері технічного захисту інформації