З початку війни Україна стала метою численних кібератак, що охопили державні установи, приватні організації та громадян. Ті підприємства, які є частиною критичної інфраструктури, зокрема енергетичні, телекомунікаційні, медіа та фінансові компанії, також мають перебувати у режимі підвищеної готовності, оскільки саме ці галузі часто вважають пріоритетними цілями у період війни.
Можна з упевненістю стверджувати, що це перша в історії світова кібервійна. Очевидно, що кібервійна між Росією та Україною принципово відрізняється від усіх попередніх випадків використання кіберзброї у військових цілях. Ця війна не носить локального характеру і не обмежується окремими цілеспрямованими кібератаками, як це відбувалося майже завжди раніше. Приблизно за місяць до початку війни активність хакерів багаторазово зросла та продовжує зростати і зараз.
Саме зараз країні і всьому світу потрібні досвідчені кіберзахисники, які здатні швидко, ефективно та уміло керувати складною ситуацією на фронті. Саме тому кафедра Систем інформаційного та кібернетичного захисту продовжує ще з більшою активністю вкладатись в дисципліни та не шкодує ресурсів для підготовки студентів до їхнього призначення.