В період війни України з країною-агресором, науково-педагогічний склад кафедри ретельно вивчає проблеми, які виникають в системах технічного захисту інформації в умовах бойових дій. Однією з таких проблем є захист акустичної інформації, яка є одним з основних джерел отримання даних про діяльність організації, особистого життя людини, а також даних про місцезнаходження та психологічний стан ворога, який здійснює агресію до держави. Інакше кажучи, за допомогою інформації, яку можна отримати через акустичний канал зв’язку, можна заволодіти відомостями, які не підлягають широкому розголосу і тому уявляють собою конфіденційну інформацію.
В арсеналі зловмисників для несанкціонованого отримання акустичної інформації існує безліч сучасних технічних засобів. Це закладні пристрої з різним фізичним принципом передачі сигналів, лазерні стетоскопи, електричні стетоскопи, диктофони, а головне – рації, мобільні телефони при ведені бойових дій. Вдосконалення цих засобів йде в ногу з розвитком сучасної науки. Природно виникає зворотна задача протидії цим засобам для запобігання отримання злочинцями та агресорами конфіденційної акустичної інформації. Вирішення цієї задачі є дуже творчим процесом і полягає у використанні сучасних наукових досягнень. Більше того, розробка нових методів протидії несанкціонованому отриманню акустичної інформації повинна випереджувати розробку нових методів несанкціонованого отримання інформації.
На Кафедрі Систем інформаційного та кібернетичного захисту в рамках дисципліни проектування систем технічного захисту інформації розроблено ряд практичних та лабораторних занять, на яких студенти отримують практичні навики в проектуванні систем як захисту акустичної інформації так і можливості здійснювати перехоплення ворожої інформації в умовах бойових дій.