Як підготуватись до ЗНО з математики?

09:07, 23-01-2021

На що звернути увагу при підготовці до ЗНО з математики?

Як підступитися до задач з математики?

Які хитрощі можна використати здаючи ЗНО?

Спробуємо відповісти на ці та багато інших цікавих питань.

І так, спочатку поговоримо про підготовку до ЗНО з математики. Для цього розглянемо декілька корисних порад.

1. Відновлюємо та структуруємо знання

До тестування ще є час, але треба себе мобілізувати. Майбутнім абітурієнтам слід пам’ятати, що в будь-якому тестуванні ЗНО, зокрема і з математики — 80% завдань є простими завданнями на один-два кроки. Треба грамотно організувати час на систематизацію знань – виділіть для цього щодня хоча б 20 хвилин. Якщо ваші знання будуть розсортовані по поличках, під час тестування вам буде легко ними скористатись. Для цього рекомендуємо повторити все з початку, причому з найпростішого. Скористайтесь наступними експрес-збірниками для повторення: «Математика. Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання», автори Є.П. Нелін, О.М. Роганін або «Повний курс математики в тестах», автори Захарійченко Л. І. , Школьний О.В.

2. Оцінюємо можливості і формуємо правильну тактику

Спробуйте написати пробне ЗНО. Встановіть таймер та замірте, скільки часу йде на кожен з видів завдань — з відкритими та закритими формами відповідей. Тільки так Ви зможете виробити правильну особисту стратегію написання роботи. Спершу розв’язуйте легкі завдання, а потім, якщо залишається час — розв’язуйте їх повторно, незважаючи на попереднє розв’язання. Якщо відповіді співпадають — помилки скоріш за все в обчисленнях нема.

Також, перевірити себе можна за допомогою виконання завдань ЗНО попередніх років: zno.osvita.ua/mathematics

3. Уважно перечитуємо умови перед тим, як відповісти

Доведено, що більшість помилок допускається, коли виконують арифметичні обчислення, або неправильно читають умови завдання. Тому вдумайтесь у суть завдання, кілька разів перечитайте його умову перед тим, як відповідати.

4. Групова робота

Не обов’язково готуватися до ЗНО з репетитором. Можна використовувати безліч онлайн-ресурсів для підготовки і перевірки знань. Крім того, ефективним і корисним буде створення з однокласниками «гуртка для підготовки до ЗНО з математики», де колективно розв’язуватимуться задачі, будуть ділитись відповідями та пояснювати один одному складні моменти. В колективі матеріал буде засвоюватись легше і якість знань — покращується. Тут діє принцип: “Пояснив завдання однокласнику – сам краще засвоїв”.

5. Для концентрації уваги — паузи на 3-5 хвилин під час тестування

Безпосередньо під час ЗНО рекомендуємо дотримуватись часових рамок, у яких учні звикли працювати. Урок триває 45 хвилин, тому радимо під час ЗНО працювати хвилин 30, а потім трохи розслабитись, зробити паузу на 3-5 хвилин. Після цього — знов сконцентруватись і розпочати роботу з наступним блоком завдань. Це допоможе кращій концентрації уваги.

Також не рекомендуємо зупинятись довго на одному завданні. Краще перейди до інших і повернутися до складного завдання, якщо залишиться час. Коли втрачається час,  ми автоматично починаємо хвилюватись і панікувати, відповідно результат кращим від цього не стане.

6. Використовуємо хитрощі

Як правило, у задачах, пов’язаних з тригонометрією чи геометрією, використовуються кути, градусна міра яких 30, 45, 60, 90, 120, 135 та 150 градусів.

При роботі з тестовими завданнями з вибором однієї правильної відповіді буває доцільно не розв’язувати завдання, а обирати правильну відповідь із запропонованих. Для цього можна підставити варіанти відповідей в умову тесту й обрати той, який задовольняє умову.

Можна, не розв’язуючи рівняння, а підставляючи варіанти відповідей у дане рівняння, знайти число, яке є його коренем.

Велика проблема — третя частина тесту, яка є достатньо складною. Ті школярі, які ніколи не займалися завданнями з параметрами, не зможуть зробити останнє завдання, і навіть не будуть за нього братися. Але перше завдання третьої частини — алгебраїчне і є абсолютно доступним. Його може зробити кожен учень, який готується до ЗНО з математики, бо його розв’язання потребує тільки базових знань.

7. Вчимося розуміти і запам’ятовувати формули

Без знання формул учень не здасть ЗНО з математики на високий бал. Радимо не зубрити формули, а розуміти й уміти виводити. Для легшого запам’ятовування - створіть власну папку-довідник із формулами. Записуючи, а потім постійно використовуючи формули, краще їх запам’ятаєте. Останній день перед тестуванням присвятіть повторенню формул із довідничка.

Обов’язково необхідно знати наступні формули:

• формули для знаходження площ і об’ємів геометричних фігур;
  • формули скороченого множення;
  • формули радіусів вписаних і описаних кіл правильних фігур;
  • формули, що стосуються трикутника і чотирикутників;
  • властивості степенів;
  • властивості логарифмів;
  • теореми Піфагора, Фалеса, синусів та косинусів, наслідок з теореми синусів.

8. Намагаємось не допускати типових помилок

Лідери серед типових помилок під час тесту з математики — це не дочитана умова задачі або її неправильне розуміння. Помилки в обчисленнях: особливо при роботі з від’ємними значеннями — десь не доставили «мінус». Помилка, коли не врахували область допустимих значень при розв’язанні рівнянь, систем рівнянь, нерівностей і відповідно у результаті  — не позбулися зайвих розв’язків, які не задовольняють область допустимих значень. Найбільш неприємні помилки — це некоректно переносені відповіді до бланку відповідей. Тому треба бути максимально сконцентрованим!

ВАЖЛИВО: ЗНО з математики відбудеться 28 травня 2021 року.

Тому ще є час якісно підготуватися!

Кафедра вищої математики бажає всім одинадцятикласникам успішно скласти обов’язкове ЗНО з математики та запрошує до навчання в Державному університеті телекомунікацій!

Спеціалізація: Системи технічного захисту інформації

Спеціалізація: Системи технічного захисту інформації