Співробітники кафедри МВТ постійно стежать за новітніми розробками в області радіотехнологій. Зокрема, вони ознайомилися з документом 5G Implementation Guidelines: SA Option 2, опублікованим GSMA в червні 2020 року, який детально описує інформацію про технічні деталі щодо розгортання 5G, як c точки зору операторів мобільного зв'язку, так і з точки зору глобальних перспектив.
Очікується, що в 2021 році оператори в великих масштабах будуть впроваджувати автономні архітектури (SA) 5G. Крім підтримки високошвидкісних і широкосмугових з'єднань, архітектури 5G SA дозволять операторам налаштовувати свої мережі відповідно до призначених для користувача додатками і адаптуватися до робочих навантажень, які вимагають наднизьких затримок. Однак, навіть під час розгортання 5G, японська NTT DoCoMo і корейська SK Telecom вже зосереджені на розгортанні 6G, так як 6G забезпечує роботу різних додатків в XR (включаючи VR, AR, MR, і контент в розширенні 8K і вище), реалістичних голографічних комунікацій , WFH, віддаленого доступу, телемедицини, і дистанційної освіти.
З огляду на перспективні технологічні тренди в області мобільного зв'язку, викладачі кафедри МВТ розробляють методичні рекомендації з дослідження в програмному середовищі Simulink основних характеристик кодів з малою щільністю перевірок на парність LDPC, які широко використовуються в мережах 5G. Дані методичні рекомендації будуть використовуватися студентами при вивченні дисципліни «Системи цифрового радіозв'язку та радіодоступу».