НПП кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій протягом серпня-вересня 2019 р. спільно з експертами з кафедри Телекомунікаційних технологій в рамках співробітництва з компаніями-партнерами кафедри була проведена науково-технічна експертиза результатів моделювання сенсорної мережі збору даних радіовипромінювання радіоелектронних засобів та випромінюючих пристроїв на підставі попередньо проведених розрахунків зон покриття базових станцій цифрового стільникового радіозв’язку.
Радіочастотний спектр - це обмежений природний ресурс, і тому важливо, щоб всі служби радіозв'язку використовували його найбільш ефективним і раціональним способом щоб в результаті різні мережі радіозв'язку могли функціонувати у вільному від перешкод середовищі. Техніка радіозв'язку розвивається стрімко. З появою нових технологій і в умовах феноменального росту служб радіозв'язку попит на радіочастотний спектр і геостаціонарну супутниковий орбіту зростає астрономічними темпами. Продуктивне і раціональне управління використанням спектру є головним чинником забезпечення одночасної роботи різних мереж радіозв'язку без створення взаємних перешкод.
Перспективним напрямком підвищення ефективності управління використанням спектру є безперервний автоматичний чи автоматизований контроль, в тому числі з використанням сенсорних мереж та систем збору й обробки даних.
Завдяки проведеній науково-дослідній роботі та результатів моделювання сенсорної мережі збору даних радіовипромінювання радіоелектронних засобів та випромінюючих пристроїв на підставі попередньо проведених розрахунків зон покриття базових станцій цифрового стільникового радіозв’язку було отримано наступні висновки:
Таким чином, впровадження та використання сенсорних мереж для збору даних радіовипромінювання радіоелектронних засобів та випромінюючих пристроїв, є актуальним та перспективним науковим та практичним напрямком розвитку галузі телекомунікацій.
Професор кафедри МВТ
Недашківський О. Л.