Нанотехнології - це наукова область, яка швидко розвивається і націлена на розробку надзвичайно малих пристроїв, здатних виробляти нескладні дії. А одним з перспективних методів використання мережевих можливостей технології є застосування бездротового зв'язку між наномашинами, тобто досить молода концепція Інтернет Речей знаходить застосування і в наносвіті, з чого випливає поява нової концепції Інтернету Нановещей.
Тому на кафедральному науковому семінарі 2 лютого співробітники кафедри радіотехнологій обговорили питання, пов'язані з особливостями передачі та обробки сигналів в терагерцевому діапазоні частот. З доповідями виступили завідувач кафедри Сайко В.Г., професор Чайка Г.Є. і доцент Казіміренко В.Я.
Зокрема виступаючі відзначили, що проміжне положення терагерцового діапазону в спектрі електромагнітних коливань між мікрохвильовим і оптичним зробило свій вплив як на розвиток електронно-компонентної бази систем даного діапазону, так і на розвиток методів аналізу і синтезу систем різного призначення. Очевидно, що процеси поширення електромагнітних хвиль будь-якого частотного діапазону описуються системою рівнянь Максвелла. Однак якщо в мікрохвильовому діапазоні можна обмежитися фізичними уявленнями і математичним апаратом класичної теорії електромагнітного поля, то при переході в короткохвильову частину спектру доводиться використовувати поняття і методи нелінійної оптики та квантової фотоніки. Основні особливості терагерцового випромінювання, що відрізняють його від мікрохвильового та оптичного, виявляються, головним чином, при його взаємодія з речовиною. У частотності, в терагерцевому діапазоні лежать резонанси обертальних і коливальних переходів молекул багатьох речовин, що дозволяє ідентифікувати діелектричну середу різного агрегатного стану.
Найбільший інтерес для телекомунікаційних застосувань представляють результати теоретичних і експериментальних досліджень, присвячені передачі терагерцових сигналів в земній атмосфері і вивченню впливу опадів, випарів, диму й туману на процеси поширення електромагнітних хвиль.
Сайко В.Г. 249-25-04