Якість підготовки професійних кадрів в області мобільних телекомунікацій та відеоінформаційних технологій багато в чому визначає майбутнє технологій. А це говорить про велику значущість освіти в цьому напрямку. Фахівців у сфері бездротових широкосмугових технологій випускають як університети, так і коледжі. Вони пропонують безліч напрямів підготовки, спеціальностей і профілів.
У Державному університеті телекомунікацій на кафедрі мобільних тавідеоінформаційних технологій здійснюється підготовка фахівців за однією з найкращих спеціалізацій «Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення». Ця спеціалізація охоплює новітні радіотехнології надання мобільних мультимедійних та інформаційних послуг на планшети, смартфони та інші інтелектуальні комп'ютерні пристрої нового покоління. Первинні посади випускника цієї спеціальності - інженер засобів радіо і телебачення, інженер зі впровадження та експлуатації новітніх мобільних і бездротових мереж, технічний фахівець з відео та аудіо монтажу, інженер з технічної підтримки обладнання мобільних і безпроводових мереж.
Підготовку фахівців з технологій надання мобільних медіа-послуг здійснюється для операторів стільникового зв’язку «Vodafone UA», «Київстар Дж.Ес.Ем.», «lifecell», провайдерів Інтернет послуг, Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення, відділів радіомоніторингу операторів бездротового зв’язку, ТОВ «Саттелеком».
У червні в Центрі високих інфокомунікаційних технологій кафедри мобільних та відеоінформаційних технологій студенти груп РТЗМ-72, РТД-41, РТД-42 які навчаються за даною спеціалізацією успішно захистили свої магістерські та бакалаврські роботи.
Державна екзаменаційна комісія відмітила творчі роботи Мойсієнко Інни, Буслаєва Андрія, Карпова Максима, Паламарчука Олександра, Тернової Юлі, Кузуба Дмитра, Хілініча Івана, Хабюка Євгеній та ін.
Дослідженням технічних аспектів побудови та особливостей використання сучасних ІР камер займався Карпов Максим. На сьогоднішній день кількість людей, які стикалися і користуються IP-відеокамерами спостереження, неухильно зростає і для більшості користувачів IP відеоспостереження вже не новинка, а нагальна потреба. Користувачі IP-камер можуть використовувати в роботі з IP відеокамерами як стандартні веб-браузери так і спеціальне програмне забезпечення для мережевого відеоспостереження, яке як правило, йде в комплекті разом з камерою.
Саме тому ця проблема є актуальною й зараз, адже кожен користувач, в залежності від налаштувань камери і політики своєї особистої та мережевої безпеки, може встановлювати доступ до відеоданих з IP-камери. А також навпаки камери можуть бути з відкритим доступом для всіх користувачів мережі, як наприклад, у випадку з мережевими камерами загального використання з якихось масових місць відвідування або всесвітньо відомих пам'яток.
Більшість сучасних IP-камер мають такий додатковий функціонал як:
IP-відеокамери роблять можливим здійснення візуального контролю, як на окремих локальних об'єктах, так і повністю територіально віддалених об'єктах. Так ви можете вирішувати будь-які складні проблеми контролю автоматично працюючого обладнання, наприклад під землею на нафтовидобувній шахті, а також на великих полях, де система IP-відеоспостереження вирішує завдання повного візуального контролю за подіями за відсутності людей.
Завданням кваліфікаційної роботи Тихончука Олега був розгляд технічних аспектів одного з можливих варіантів забезпечення сільської місцевості в Україні високошвидкісним доступом до мережі Інтернет - це побудова мереж стільникового рухомого радіозв'язку четвертого покоління (4G). Найбільш відповідним стандартом 4G для вирішення цього завдання є технологія бездротового доступу LTE. LTE (від англ. Long Term Evolution - еволюція в довгостроковій перспективі) - технологія побудови мереж бездротового зв'язку, створена в рамках проекту співпраці в створенні мереж третього покоління 3GPP (3G Partnership Project). Основною метою розробки технології LTE є: зниження вартості передачі даних, збільшення швидкості передачі даних, можливість надання більшого спектру послуг за нижчою ціною, підвищення гнучкості мережі і використання вже існуючих систем мобільного зв'язку. Головна відмінність стандарту LTE від інших технологій мобільного зв'язку полягає в повній побудові мережі на базі IP-технологій. Радіоінтерфейс LTE забезпечує покращені технічні характеристики, включаючи максимальну швидкість передачі даних понад 300 Мбіт / с, час затримки пересилання пакетів менше 5 мс, а також значно вищу спектральну ефективність в порівнянні з існуючими стандартами бездротового мобільного доступу третього покоління (3G).
Колектив кафедри вітає студентів з успішним захистом магістерських та бакалаврських робіт.
Завідувач кафедри мабільних та відеоінформаційних технологій
Д.т.н., професор Сайко В.Г.
Тел. (044) 2492504