Сьогодні головною метою освіти стає формування професійно і соціально компетентної особистості, здатної до творчості і самовизначення в умовах дуже динамічного світу, що володіє розвиненим почуттям відповідальності і прагнення до творення. Професійні знання, уміння і навички самі по собі є лише інструментом, здатним принести суспільству і людству в цілому як користь, так і шкоду в залежності від того, які моральні якості професіонала.
Сьогоднішній студент представляє собою досить суперечливу особистість: з одного боку, він під впливом демократизації суспільства став набагато вільніше і більш незалежним, а з іншого - його загальноосвітня підготовка і культурний рівень різко знизилися. Це найчастіше і заводить його в глухий кут з самого початку навчання.
Ще багато чого не розуміючи, він з легкістю пропускає лекції і навіть практичні заняття. Тому одна з найважливіших і першочергових завдань куратора - переконати студента, що на сьогоднішній день найголовніше для нього - навчання. Необхідно саме на перших курсах пробудити у студентів інтерес до навчання: для цього їм треба показати цікаві сторони як окремих предметів, так і майбутньої спеціалізації в цілому.
Особливості виховного процесу на 1-му курсі за спеціалізацією «Мобільні телекомунікації і системи цифрового телебачення» наступні:
Сьогодні 15 березня куратор навчальної групи Кравченко В.І. зустрівся зі своїми підопічними - студентами навчальної групою ТСД-13 за спеціалізацією «Мобільні телекомунікації і системи цифрового телебачення». В ході зустрічі обговорювалися в основному питання успішності та проведення профроботи студентами групи. Крім того, піднімалися такі проблемні питання як недостатній рівень шкільної підготовки в деяких студентів; невміння організувати себе; нестача матеріальних засобів; відсутність звичного кола спілкування, складності в звикання до нової обстановки, до нових людей.
З цього приводу треба зазначити, що головні труднощі у першокурсників пов'язані, в основному, з переходом від «урочної» системи викладання в школі до лекційної в університеті. Цей перехід вимагає певних навичок (швидке конспектування, самостійний пошук потрібної інформації), без яких у першокурсника катастрофічно не вистачає вільного часу.
З точки зору студентів, частково вирішити проблеми формування необхідних їм навичок, могло б вдосконалення дисципліни «Основи інноваційних радіотехнологій», роль і значення якого в процесі адаптації студентів сьогодні мінімальна. В рамках цього курсу необхідно приділяти увагу не тільки майбутньої професії та її можливостям, а й формуванню навичок оптимальної організації навчальної праці.
Завідувач кафедри мобільних і відеоінформаційних технологій
д.т.н., професор Сайко В.Г.
тел. (044) 249-25-04