Парки як живі рослинні середовища являють собою гетерогенні системи, що складаються з повітря та з випадково розподілених в просторі і мають різну форму, розміри і просторову орієнтацію стовбурів, гілок, листя, голок та ін. Властивості паркових масивів залежать від їх віку, пори року, погодних умов, вітрових навантажень та ін., тобто змінюються випадковим чином в просторі і в часі. Це призводить до того, що за рахунок механізмів поширення радіохвиль в парках, таких як багатократне розсіяння, дифракція і поглинання електромагнітних хвиль елементами паркової рослинності, амплітуди і фази поширюються в них радіохвиль зазнають просторово-часові флуктуації.
Експериментальні ж дослідження поширення радіохвиль в паркових масивах до теперішнього часу нечисленні і досить розрізнені. І головна проблема у визначенні основних параметрів паркових масивів, які впливають на поширення, полягає в тому, що практично неможливо визначити їх параметри прямими методами вимірювань.
Зазначені особливості поширення радіохвиль в парках грають важливу роль при спортивному радіоорієнтуванні. Тому студенти напряму «Радіотехніка» групи РТД-11 на черговому занятті гуртка «Новатори аматорського радіозв'язку» під керівництвом досвідчених наставників з «Ліги радіоаматорів України» провели практичне тренування в парку по вулиці Механізаторів, де відпрацьовували варіанти пошуку джерел випромінювання в таких умовах.
Завідувач кафедри радіотехнологій Д.т.н., проф. Сайко В.Г. (044) 249-25-04