Змагання, які проводяться на місцевості з компасом і картою траси, що складається з послідовності контрольних пунктів мікропередавачів, з вибором найбільш раціональних шляхів руху між ними, має назву «спортивне радіоорієнтування». Завдання, які дистанція ставить перед учасником, вимагають від нього не тільки високої фізичної підготовки, здатності долати природні перешкоди і стійко переносити будь-які погодні умови, а й точного і швидкого мислення. Тісний контакт з навколишнім середовищем є елементом екологічного виховання. Все це дозволяє називати спортивне радіоорієнтування інтелектуальним видом спорту.
Цей вид спорту має важливе прикладне значення, даючи якості, які важко виховати на звичайних практичних заняттях з таких дисциплін професійної та практичної підготовки студентів напряму «Радіотехніка» як, «Методи і технічні засоби радіомоніторингу», «Основи інноваційних радіотехнологій» та ін. При цьому майбутнім фахівцям цього напрямку дуже необхідно набути навичок радіопеленгації, читання карти та орієнтування на місцевості. Уміння орієнтуватися на місцевості є найважливішим фактором для успішного проходження туристичного маршруту. Прикладне значення для інженерно-технічних працівників, які займаються проектуванням і експлуатацією базових платформ стільникового зв'язку, важко переоцінити, адже, з картою мають справу представники багатьох технічних відділів компанії. І, звичайно, велике значення набуває швидкість, з якою ці рішення приймаються.
Ще однією привабливою стороною є порівняльна простота організації масових змагань, для яких не обов'язкова наявність спортивних залів, майданчиків і стадіонів, дорогого обладнання та інвентарю, особливо в літній період. Основною витратою є підготовка якісної карти і розставляння мікропередавачів. Ареною для найцікавіших змагань може слугувати майже будь-яка ділянка лісу або міський парк площею не менше 0.5 кв. км. Змагання можуть проводитись вдень, в будь-який час року, бігом.
З огляду на важливість зазначених вище практичних навичок для майбутніх фахівців напряму «Радіотехніка», кафедра радіотехнологій Державного університету телекомунікацій підписала зі Всеукраїнською громадською організацією «Ліга радіоаматорів України» договір «Про організацію та роботу секції з радіоспорту». В даний час в ауд. 133 університету розгорнуто необхідне радіоустаткування для проведення практичних занять зі спортивного радіоорієнтування і з 15 лютого почалися практичні заняття з групами РТД-31 та РТД-32. У спільних заняттях беруть участь завідувач кафедри Сайко В.Г., аспіранти кафедри Кравченко В.І, Кондаков А.М. і представники комітету спортивної радіопеленгації «Ліги радіоаматорів України» віце-президент Іванчихін М.О. та інструктор, майстер спорту зі спортивної радіопеленгації Панчук Марія Олександрівна. На першому занятті було розглянуто такі питання: особливості орієнтування в заданому напрямку, паркове та лісове орієнтування; основи радіопеленгації («полювання на лисиць»), основи сприйняття на слух азбуки Морзе.
Завідувач кафедри радіотехнологій
Д.т.н., проф. Сайко В.Г. (044)249-25-04