Майбутні фахівці з новітніх радіотехнологій мобільних медіа-послуг навчальної групи РТЗС-72С 17 грудня 2015 року успішно захистили перед Державною екзаменаційною комісією свої інноваційні рішення по удосконаленню сучасних мобільних мультисервісних мереж. Бурхливий розвиток сучасних бездротових та стільникових мереж в світі та Україні і відповідно питання, які пов’язані з їх впровадженням на вітчизняному телекомунікаційному ринку, безумовно обумовлюють актуальність даної тематики. Але питання, які пов`язані з оцінкою впливу інноваційних технологій на нові послуги є , з одного боку, дуже цікавими для спеціалістів в галузі радіотехнологій, а з другого - складними. Тому дипломні роботи за спеціальністю «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення та телебачення», які присвячені дослідженню особливостей побудови та функціонування мобільних мереж стільникового зв’язку нових поколінь викликають велику зацікавленість, як в науковому та і в практичному аспектах. Серед кращих робіт комісія відмітила дипломні роботи Прокопишиної Ольги, Ястремського Богдана і Макаревич Тетяни.
Досвід впровадження мереж мобільного зв'язку третього покоління показав, що мережі 3G мають значний потенціал і є привабливим об'єктом інвестування. Однак це положення справедливо лише за умови забезпечення високого рівня інформаційної безпеки мережі в самому широкому змісті (починаючи від безпеки клієнтів і їхніх даних і закінчуючи безпекою біллінга). У противному випадку ні підвищення швидкостей передачі даних, ні розширення спектра надаваних послуг, ні поліпшення якості зв'язку не зможуть гарантувати ефективне функціонування самого високотехнологічного встаткування в умовах позитивної рентабельності.
Тому тема дипломної роботи Прокопишиної Ольги, яка присвячена розробці рекомендацій щодо використання методів та засобів забезпечення безпеки мереж 3G, є актуальною науково-технічною задачею. Мета даної дипломної роботи - аналіз мереж 3G як об’єктів інформаційної безпеки та визначення її уразливостей, загроз та ризиків; формулювання загального підходу до побудови політики безпеки; дослідження основних методів та засобів (протоколів) безпровідної безпеки; розробка рекомендації щодо забезпечення безпеки мереж 3G.
У наш час використання бездротових технологій стає усе більш розповсюдженим. Причиною тому стали такі особливості бездротових мереж як оперативність розгортання, мобільність, ціна й просторість можливих доповнень, а в більшості випадків такі мережі є єдиним економічно вигідним рішенням. Не дивлячись на те що популярність мереж побудованих на бездротовому принципі росте з кожним днем, їх широке поширення стримується в першу чергу невисокою безпекою стандартних протоколів захисту. Конфіденційність переданої інформації є одним з найважливіших вимог сучасності. У теперішній час існують технології, правильне застосування яких може забезпечити рівень захисту, достатній для рішення більшості завдань. У зв'язку із цим актуальним є проведення дослідження таких механізмів захисту інформації, а також визначення, серед них, найбільш надійних й оптимальних для використання в сучасних бездротових мережах. Для рішення цих завдань у роботі Танцюри Андрія досліджувалися механізми захисту інформації в мережах стандарту 802.11, а саме стандарт 802.11b (Wi-Fi), що є найпоширеніший через оптимальне співвідношення ціна - функціональність і простоти розгортання мережі (установки та налагодження встаткування).
Сайко В.Г. 249-25-04