Необхідність передачі бездротовим способом надшвидкісних потоків даних різноманітного мультимедійного трафіку та вичерпаність частотного ресурсу формує в даний час низку дуже актуальних для України науково-технічних задач. Важливою задачею на сьогодні є, по перше – освоєння нового вільного частотного ресурсу в системах бездротової передачі даних, а по друге – збільшення швидкості передачі в заданому напрямку (по каналу передачі). Варіанти вирішення відомими методами (багатопозиційні види модуляції, завадостійке кодування та інші) часто не дають потрібних результатів в силу наявності протиріччя, а саме: досягнення позитивного результату в одному напряму (наприклад, в пропускній здатності) за рахунок зниження завадостійкості. Актуальність також підтверджується необхідністю освоєння нового вільного терагерцового частотного діапазону, який може ефективно використовуватись для побудови нового покоління радіотелекомунікаційних вітчизняних систем, включаючи засоби для організації надвисокошвидкісних мереж backhaul.
16 вересня 2015 року на засіданні кафедри були розглянуті проблемні питання і напрацювання по даній тематиці з метою проведення науково-дослідної роботи. Завідувач кафедри Сайко В.Г. проінформував колектив кафедри про наукові задачі, які необхідно буде виконати і наголосив на те, що дослідженню підлягають: можливість створення програмно-апаратних засобів реалізації бездротових мереж та їх складових частин в терагерцовому діапазоні, який є не ліцензійний. Отриманні в науковому дослідженні результати дозволять підняти пропускну здатність каналу передачі до гігабітного рівня (до 1,5 Гбіт/с і вище), а також суттєво понизити вартість послуг.
Першочерговими задачами, що вирішуються при розгортанні та проектуванні бездротових телекомунікаційних мереж нового покоління є створення високоефективних технічних рішень, забезпечення прийнятної якості передачі, забезпечення максимальної пропускної здатності, що обумовлено постійним ростом трафіку. Вказані задачі вирішуються в даній роботі з використанням неліцензійного частотного ресурсу в терагерцовому діапазоні та удосконаленням сучасних протоколів передачі сигналів. Отримані в результаті розробки технічні рішення будуть забезпечувати економію частотного ресурсу, зниження вартості побудови таких систем при забезпеченні реалізації прийнятної якості передачі та пропускної здатності і забезпечують потреби ринку в послугах якісної передачі мультимедійної інформації, наголосив завідувач кафедри радіотехнологій Сайко Володимир Григорович.
Сайко В.Г. 249-25-04