Не секрет, що достаток різноманітних ідей, характерне для України, є наслідком, зокрема, університетської методології організації освіти (середньої і вищої), заснованої на обов'язковому знанні учнями всіх основних предметів (а не тільки тих, які входять в спецкурс). Завдяки саме такому утворенню формується широкий і грунтовний погляд на світ, генерується інтерес до пізнання і здатність до творчої та інноваційної діяльності, з'являються високі людські устремління. Це, в результаті, сприяє появі великої кількості творчо активних людей, чудових ідей, створює потужний творчий та інноваційний потенціал, який треба «підперти» інноваційною діяльністю на основі ефективних технологій роботи з інноваціями та відповідною системою. Адже «... навіть видатні уми потребують у механізмі збору, оформлення, просування і розподілу плодів розумової діяльності. Тільки організація здатна надати процесу послідовність і безперервність, без яких інтелектуальні працівники не можуть ефективно працювати. Тільки організації під силу перетворити їх спеціальні знання в результат [ Стюарт Т., Богатство от ума. – Минск, 1998. – 346 с.].
Тим більше, що деякі людські якості, необхідні для такого зростання і формуються в процесі творчого розвитку, заважають, суперечать тим якостям, які потрібні на наступних етапах інноваційного розвитку ідеї. Наприклад, мужність вченого-винахідника, організатора і комерсанта принципово різні. Ф. Шиллер ще у XVIII ст. глибоко і абсолютно справедливо показав величезну творчу та інноваційну різницю між ученим з «філософським розумом» і «хлібним вченим», між їх професійної ефективністю (тобто здатністю добувати і оцінювати знання) [Шиллер Ф. В чем состоит изучение мировой истории и какова цель этого изучения. – Москва – Ленинград; Academia, 1937. – т. VII. – с. 595-612.].
Тому очевидно, що досягнення соціальної ефективності вимагає, і все жорсткіше, своєчасного підключення до особистісно-соціальному розвитку ідеї (інноваційному процесу) людей з іншими талантами, можливостями, знаннями, вміннями, досвідом, зберігаючи при цьому соціальну гармонію, загальний рух до досконалості, а ні до руйнування духу і самого життя.
20 вересня кожного року в Україні – святковий день для творчих людей, винахідників і раціоналізаторів. В цьому році винахідники кафедри радіотехнологій університету Сайко В.Г. і Казіміренко В.Я. спільно з розробниками СП «Інститут електроніки та зв`язку УАННП», яке очолює академік Наритник Т.М., прийняли участь у Всеармійському конкурсі «Кращий винахід року» (2015) та подали необхідні конкурсні матеріали (патент України на корисну модель № 96519 від 10.02.2015 року «Мікрохвильова інтегрована телерадіоінформаційна система мультисервісного радіодоступу UMDS-NGN» – номінація “Техніка зв`язку”).
Шановні друзі, винахідники і раціоналізатори!
З нагоди святкування Дня винахідника і раціоналізатора щиро вітаємо всіх науковців, винахідників та раціоналізаторів. Завдяки вашим інноваційним розробкам зростає науково-технічний потенціал, наукова і культурна спадщина України.
У цей святковий день бажаємо Вам добра, благополуччя, віри при вирішенні складних творчих завдань, міцного здоров`я, творчого натхнення, миру і благополуччя у ваших родинах. Всього Вам самого-самого найкращого. Успіхів в реалізації планів та ідей!
Колектив кафедри радіотехнологій