Динаміка розвитку сучасних мобільних радіотехнологій з передачі мультимедійної інформації висуває відповідні вимоги до випускників напряму «Радіотехніка» за спеціальністю «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення» освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр». Одними з основних загальнопрофесіональних компетенцій, є здатність володіти методами вирішення завдань аналізу і розрахунку характеристик новітніх радіомереж, основними прийомами обробки і представлення експериментальних даних, застосовувати сучасні засоби виконання зображень і проведення моделювання фізичних процесів, які проходять у сучасних мобільних мультимедійних пристроях і системах.
Рівень підготовки кваліфікованих фахівців з мобільних мультисервісних мереж багато в чому визначає технологічний розвиток країни. Для відповіді на питання, наскільки така підготовка відповідає сучасним вимогам і в якому напрямку її удосконалювати, і проводиться підсумкова державна атестація у формі захисту магістерських атестаційних робіт.
24 червня студенти навчальної групи РТДМ- 51 Бондаренко Альона, Домрачева Катерина, Єрьоменко Анастасія, Ляшенко Роман, Мельник Світлана, Пироганич Вадим, Товстопят Олександр, Фурса Микола успішно захистили дипломні роботи перед Державною екзаменаційною комісією ОКР «магістр» по новітнім технічні рішення по удосконаленню сучасних та перспективних мобільних мультисервісних мереж.
Кращими роботами Державна комісія визнала роботи Домрачевої Катерини, Єрьоменко Анастасії і Бондаренко Альони, які присвячені удосконаленню характеристик станцій контролю радіоелектронної обстановки і розробці інноваційних рішень для мобільних мереж 4-го покоління стандарту LTE.
Також була відмічена робота практичного спрямування Фурси Миколи під назвою «Дослідження питання підвищення зони покриття базової станції мобільного зв’язку». В даній роботі проведено дослідження шляхів покращення зони покриття базових станцій за рахунок вибору точки розміщення антени та ліквідації зон радіотіні. Зони радіотіні виникають завдяки особливостям рельєфу місцевості та наявності великих будівель, як це показано на плакаті один. Падіння рівня радіосигналу у зоні радіотіні великої будівлі може досягати 70-90 дБ. Розрахунки зони покриття в роботі проводились статистичним методом, отриманим за рахунок усереднення результатів багатьох вимірювань рівня радіополя в міських умовах. Розрахунок проводився для різних усереднених значень таких параметрів забудови міста, як висота будинків та ширина вулиць, а також різних висот підвісу антени. Таким чином у роботі запропоновано ефективний метод покращення зони покриття базової станції мобільного зв’язку. Його можна використовувати також і при наявності рельєфної поверхні міста.
Сайко В.Г. 249-25-04