Для забезпечення якісної професійної підготовки фахівців сучасних мобільних мультисервісних мереж необхідно постійно впроваджувати нетрадиційні методи та інновації в освітній діяльності. Вони дозволяють організовувати освітній процес в рамках адаптації його до ринкових динамічних умов, новим вимогам роботодавців. І в першу чергу - це стосується підготовки самих викладачів, які повинні володіти достатньою кількістю науково-технічних знань.
І тут важлива матеріально-технічна база випускних кафедр за цією спеціальністю, вона повинна відповідати рівню розвитку сучасних технологій і систем цифрової мобільного радіозв'язку та цифрового телебачення. Ці завдання університет вирішує завдяки залученню провідних зарубіжних і вітчизняних компаній і фірм в галузі новітніх технологій надання мобільних мультимедіа-послуг. Тому на кафедрі радіотехнологій розгорнуто базове устаткування мобільного зв'язку, мобільна платформа CDMA 2000 компанії ZTE, система широкосмугового бездротового зв'язку RADWIN 2000, базове устаткування стандарту IEEE 802.16е компанії Alcatel-Lucent, апаратно-програмний комплекс по обробці, транспортуванню і передачі цифрових сигналів систем цифрового телебачення стандарту DVB-T / S / C. Крім того, за домовленістю з провідними компаніями телекомунікаційного ринку України, ряд практичних занять зі студентами за окремими зразками високотехнологічного радіотехнічного обладнання проводяться на їх площах (телеканал Інтер, ТОВ «Саттелеком»). Це дозволяє давати майбутнім фахівцям напряму «Радіотехніка» спеціальності «Апаратура радіозв'язку, радіомовлення і телебачення» якісну освіту, особливо в галузі, пов'язаної з інфокомунікаційними технологіями.
Крім того, на кафедрі постійно розвивається науково-інноваційний напрямок. Науковий напрямок в першу чергу пов'язано з науковими школами та науково-дослідними роботами. Зараз ведуться роботи по вдосконаленню сучасних систем мобільного зв'язку 4 покоління LTE, проводяться дослідження технічних рішень для терагергового діапазону хвиль та розробка завадостійких кодів для систем цифрового радіозв'язку і телерадіомовлення. Ми також готуємо молодих аспірантів і здобувачів, які потім впроваджують інновації у навчальний процес. І ще одне завдання, яке ми вирішуємо - впровадження наукових інноваційних розробок на ринок цифрового телевізійного мовлення.
Враховуючи, що 16 травня - День науки, колектив кафедри радіотехнологій щиро вітаємо вчених і колег з всесвітнім днем науки.
Завдяки вашій невтомній діяльності, прагненню до новаторства, творчого пошуку, впровадженню прогресивних ідей наша країна має потужний науково-технологічний потенціал. Спасибі вам за вашу активну, цілеспрямовану роботу, за внесок у вітчизняну та світову науку. Нехай всі ваші плани будуть затребувані і реалізовані! Бажаємо вам нових чудових винаходів, миру, міцного здоров'я і щастя.
Колектив кафедри радіотехнологій