Безпілотні літальні апарати або дрони сьогодні широко обговорюються в засобах масової інформації та використовуються як в цивільних, так і військових цілях. Тому з метою покращення підготовки студентів відповідно до вимог сьогодення, до спеціалізацій кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій були додані дисципліни, присвячені БПЛА, на яких ви зможете детально вивчити принципи їх роботи та особливості, а саме:
На лекція та практичних заняттях дисциплін особлива увага буде приділятись телекомунікаційній складовій роботи безпілотних літальних апаратів, зокрема: каналам зв'язку, що використовуються для обміну інформацією між БПЛА та пунктом управління; параметри польоту, стан вузлів та агрегатів; підтвердження прийнятої від пункту управління інформації, передача фото та відео, тощо. Розглядатимуться особливості радіоканалів, що використовуються для управління дроном - тип каналу (дуплексний/напівдуплексний, широко- чи вузькосмуговий), мережева топологія ("точка-точка", "дерево", "mesh" та ін.), мережева інфраструктура, що використовується для забезпечення зв'язку (напр. стільниковий зв'язок), радіодіапазони та ін.
Не залишаться без уваги і перспективні розробки в галузі БПЛА, в тому числі з використанням технологій штучного інтелекту. Наприклад, управління роями дронів, що здатне навчатись та реагувати на перешкоди на своєму шляху в реальному часі.
БПЛА вже зарекомендували себе як надійний засіб для виконання військових завдань, доставки малогабаритних вантажів, відеозйомки, рятувально-пошукових робіт та інших цілей. Перспективність і актуальність цієї теми є очевидною та допоможе в майбутньому працевлаштуванні.
Якщо ви бажаєте дізнатись більше, запрошуємо вас на спеціалізації нашої кафедри - "Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення" та "Апаратура радіозв'язку, радіомовлення і телебачення"!