Мова і культура, історія і писемність є складовими менталітету та само ідентифікації народу. Ці чинники окреслюють національну специфіку світоглядних орієнтирів, визначають глибину джерел та впливають на формування інтелектуального майбутнього нації.
Висвітленню цих питань і був присвячений студентський науково-практичний круглий стіл «Українська лінгвокультурологія у загальнослов’янському контексті», проведений 10 листопада 2014 року у рамках відзначення Днів писемності та мови за підтримки ректора Державного університету телекомунікацій Толубка Володимира Борисовича - доктора технічних наук, професора, заслуженого працівника освіти України.
До участі у заході кафедрою документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності були залучені усі охочі студенти 1-4 курсів усіх спеціальностей. З вітальним словом до 35 учасників звернулися проректор з наукової роботи Копійка Олег Валентинович – кандидат технічних наук, старший науковий співробітник та директор Навчально-наукового інституту Дзюба Василь Маркович – кандидат педагогічних наук, доцент, висловивши захоплення ідеєю проведення, здивування щодо кількості небайдужих серед майбутніх фахівців з технічних галузей до гуманітарних питань і статусу мови, а також побажання плідної та результативної роботи Відповідно до програми круглого столу тематику виступів можна умовно розподілити за такими напрямами: історія, мова, культура. Варто відзначити, що рівень підготовки учасників, наочне підкріплення та обраний матеріал засвідчують не тільки широке коло їх наукових інтересів, а й вміння продемонструвати набуті навички з ораторського мистецтва, зосередження уваги аудиторії на порушеній проблемі, глибину вивчення питання, логічність висновків та побажань.
Підсумовуючи роботу круглого столу модератор засідання завідувач кафедри документознавства та інформаційно-аналітичної діяльності Петькун Світлана Михайлівна – кандидат філософських наук, висловила щиру подяку викладачам кафедри, які залучили студентів до участі у заході, насамперед, прищепивши їм небайдужість до історії державної мови, культури українського народу, непересічних майстрів українського слова тощо, а також вручила сертифікати усім учасникам круглого столу, відзначивши рівень підготовки та різноаспектність їх наукових зацікавлень.
Безперечно, що позитивна атмосфера, емоції взаємовболівання та підтримки допомогли студентам якомога краще реалізувати свої творчі задуми. На підсумок усі учасники засідання дійшли одностайності у плануванні на наступний навчальний рік проведення Міжуніверситетської конференції, що сприятиме студентській науковій інтеграції та розвиткові наукових інтересів.