Забезпечення інформаційного суверенітету України за сучасних умов протидії повномасштабній військовій російській агресії є нагальним завданням, яке пов’язане з процесами деколонізації суспільної і наукової думки, звільненням українського соціуму від імперського спадку ХІХ–ХХ століть. Однією із сфер, яка потребує масштабних оновлень у цьому напрямі, є архівна справа, адже в архівах зберігаються правдиві свідчення про минуле українців, що визначає їх національну ідентичність.
Для обговорення основних напрямків та проблем цього питання 6 червня учені та архівісти-практики зібрались на науково-практичну конференцію «Деколонізація довідкового апарату архівів», організовану Науково-дослідним інститутом архівної справи і документознавства. Серед учасників конференції була й професор кафедри документознавства та інформаційної діяльності ДУІКТ Ірина Верховцева. У своєму виступі «Долаючи радянську історичну міфологію: Велика реформа сільського самоврядування 1861–1871 рр. у матеріалах архівів України (до деколонізації науково-довідкового апарату)» історикиня окреслила завдання, що зумовлені науковими розробками останніх років та вимагають негайного упорядкування архівних путівників, анотованих покажчиків і каталогів.
Під час роботи форуму обговорювались практичні питання сучасної архівістики й було вирішено зміцнювати співпрацю науковців кафедри документознавства та інформаційної діяльності ДУІКТ з архівними установами. Учасники заходу наголосили, що кампанія з цифровізації матеріалів фондів українських архівів має супроводжуватись оновленням їх науково-методичного апарату. Участь у цьому візьмуть і науково-педагогічні працівники кафедри, яка готує висококваліфікованих фахівців для архівної галузі країни. Саме випускники кафедри в майбутньому працюватимуть над реалізацією важливого завдання з деколонізації науково-методичного апарату архівів, їх інтеграції у європейський архівний простір та забезпечення інформаційного суверентітету України.