Днями соціальні мережі та інформаційний простір «підірвала» дискусія між українським журналістом Віталієм Портниковим та опозиційною російською журналісткою Юлією Латиніною. Своєрідний батл між ними відбувся на Youtube-каналі опозиційного російського юриста Марка Фейгіна. Основними тезами, через які розгорнулись ідейні баталії, були твердження Латиніної щодо неправомірності вважати росіян «генетичними імперцями» та ролі українців у розбудові російської імперії як «партнерів» росіян.
В ДУІКТ також відреагували на подію. Так, професор кафедри документознавства та інформаційної діяльності, доктор історичних наук Ірина Верховцева зазначила, що сам факт дискусії та бурхлива реакція українців на цей журналістський батл спонукають науковців звернути увагу на суспільний запит щодо широкого обговорення питань історичної памʼяті загалом та колективної памʼяті українців про імперську добу своєї історії.
– Віталій Портников, звернувши увагу на плутанину з поняттями «етнічна ідентичність» і «національна ідентичність», яка спостерігалась у висловлюваннях російської журналістки, блискуче та абсолютно доречно парирував їй. Зокрема, відзначив, що етнічне походження й спорідненість за критерієм землі й крові, які власне визначають етнічну ідентичність, не є визначальними для людини, котра прийняла демократичні цінності політичного й культурного облаштування свого народу, визначила власними орієнтирами відстоювання його суверенних прав, – каже професор.
Крім того, Ірина Верховцева наголосила, що треба вміти відрізняти історичні факти і посилання на діяльність відомих історичних діячів від маніпуляцій та інформаційних війн сучасності. Звісно, це можуть робити тільки ті, хто має фахову освіту.
Саме на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності ДУІКТ, де навчають за вкрай затребуваною зараз освітньою програмою «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», готують інформаційних експертів, аналітиків із питань протиборства інформаційним загрозам, зокрема історичній пропаганді. Наші студенти здобувають знання та практичний досвід в технологіях ведення інформаційних війн та їхньому правовому регламентуванні; різновиди маніпуляцій та засоби протидії їм; спін-докторинг, мистецтво профайлингу та багато інших новітніх явищ, які допомагають Україні зайняти гідну позицію в інформаційному світовому просторі.