Найскладніше щось починати. Однак дуже круто, якщо ти стоїш біля джерел чогось нового, твій науковий внесок, досвід затребувані в сучасному інформаційному світі. Для викладача університету – це можливість почерпнути нові знання, які потім він впроваджуватиме в навчальний процес здобувачів вищої освіти.
У рамках співпраці між кафедрою документознавства та інформаційної діяльності Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій та стейкхолдером – Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства (УНДІАСД) завідувач кафедри Тетяна Сидоренко та викладачі кафедри професор Ірина Верховцева, доцент Катерина Климова 25 березня 2024 р. взяли участь у засіданні Круглого столу «Поняття і терміни в архівній справі: інтерпретація та переклад», організаторами якого були УНДІАСД та Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (ІА НБУВ).
Виступи та повідомлення Круглого столу охоплювали широке коло проблем: моделі, ідеї і поняття архівістики в європейському та українському контекстах (Л. Приходько), концептуальні засади створення українського сучасного архівного термінологічного словника (С. Кулешов, К. Климова), лексико-словотвірний аспект сучасної української архівної термінології (Т. Сидоренко), тенденції розвитку терміносистеми електронних документознавства й архівознавства (Ю. Ковтанюк), зарубіжна практика удосконалення архівного термінологічного апарату (В. Міхалко), приватні архівні й бібліотечні колекції, особові архівні фонди, наукові архіви та питання термінології (В. Підвойний, О. Ємчук, А. Шаповал, Г. Індиченко), архівна термінологія й енциклопедичні видання (О. Березовський), історичні концепти і мова архівних документів (І. Верховцева).
Жвава дискусія, модератором якої виступав директор УНДІАСД Віталій Скальський, свідчила про актуальність архівної термінографічної практики, необхідність розроблення сучасного словника архівної лексики та створення україномовного сегменту в міжнародному Багатомовному архівному термінологічному словнику (Multilingual Archival Terminology).
Викладачі кафедри разом з науковцями УНДІАСД та ІА НБУВ й надалі братимуть участь у підготовці словника архівної термінології, обговоренні його методичних засад, структури та змісту. Словник сучасної архівної термінології орієнтований на потреби архівістів-практиків, науковців у галузі архівістики, широкого кола фахівців – інформаційних аналітиків та кадровиків, бібліотекознавців, культурологів, музеєзнавців, журналістів, що залучають архівні документи у медіапроєктах.
Наукова термінологія є складовою навчальних програм з архівознавчих дисциплін для спеціальності 029 Інформаційна, бібліотечна та архівна справа, відіграє важливу роль у системі професійної підготовки фахівців у сфері інформації, документації та архівної справи.