Психологічний стан студентів нині непростий. Хвилюючись за долю рідних, друзів, вони мають знаходити сили й для навчання. Завдання університету – допомогти учасникам освітнього процесу повернути, створити простір безпеки. Ми не можемо передбачити, що стане тригером для травматичних реакцій, тому наші уважність, емпатійність, почуття такту та відчуття опори дуже важливі.
Із метою підтримання психологічного стану здобувачів вищої освіти, що навчаються за освітніми програмами «Документознавство та інформаційна діяльність», «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», кафедра документознавства та інформаційної діяльності за підтримки студентської ради університету організувала практичний семінар із провідним психологом закладу Діаною Адамюк на тему «Як відновитися і вистояти під час війни».
Діана Сергіївна зазначила, що зараз ми всі переживаємо стрес. Наслідками цього на психічному рівні можуть бути порушення концентрації уваги, пам’яті, логіки й швидкості мислення, критичного сприйняття ситуації та своїх дій. Спікерка наголосила, що найголовніше під час війни – атмосфера довіри, фактор, без якого навчання в кризових умовах не може бути успішним.
Під час семінару психолог ознайомила з основними техніками, які можна використовувати, щоб стабілізувати психоемоційний стан здобувачів вищої освіти. Студенти мали можливість поставити запитання спікеру, як вести себе в конкретній ситуації.
Головне, за словами університетського психолога, не комбінувати в голові різні варіанти найстрашнішого розвитку подій. Ці думки точно не сприятимуть емоційній стабільності.
Якщо є реальна загроза, подумайте про неї та про те, що Ви можете зробити для себе та рідних, щоб уберегтися. Якщо відчуваєте, що Вам психологічно важко й Ви не в силі самостійно впоратися, не соромтеся звернутися за допомогою до фахівця. Просити про допомогу - це нормально.