Спічрайтинг (від англ. speech writing - написання виступів) найбільш затребуваний у таких сферах діяльності, як політика і бізнес. Саме політики й бізнесмени мало не щодня виголошують промови, дають інтерв'ю, звертаються до своєї аудиторії через медіа. Звичайно, ці люди самі не пишуть тексти своїх виступів, і ніколи не говорять експромтом. Написання для них промов, презентацій, доповідей - професійний обов’язок особливого розряду фахівців - спічрайтерів.
На Заході спічрайтер - одна з основних професій у сфері PR. Цей фахівець складає такий текст, який справить на слухачів потрібне враження.
Спічрайтери - це «сірі кардинали»: вони завжди в тіні, громадськості спічрайтери практично невідомі, але саме вони пишуть виступи політикам, медійним особам, бізнесменам, саме їх думки, сприймання ситуації озвучують відомі люди. Це спічрайтери творять крилаті вислови, прогнозують запитання журналістів політикам і готують відповіді на них, пишуть пости в соцмережах від імені замовника.
PR-агентства, політичні партії, державні органи влади та місцевого самоврядування.
Як правило, посадові обов’язки спічрайтера входять у сферу фахівця зв’язків з громадськістю (PR). Тобто спічрайтер - різновид PR-менеджера. Залежно від масштабів діяльності він може займатися або лише написанням текстів виступів, або ще виконанням іншої PR-роботи.
Фахівці PR і реклами, журналісти.
Спічрайтер зараз - це затребувана, перспективна й високооплачувана професія. На кафедрі документознавства та інформаційної діяльності здобувачі вищої освіти вивчають навчальний курс «Спічрайтинг та риторика», під час якого знайомляться із законами риторики, особливостями створення текстів публічних виступів, специфікою презентування себе слухацькій аудиторії, умінням правильно й доречно відповідати на запитання, брати інтерв’ю.
Навички публічного виступу необхідні всім – це гарна практика для формування уміння спілкуватися з діловими партнерами, опонентами чи колегами по роботі.
Більше інформації про специфіку роботи спічрайтера, практичні навички з цього виду діяльності ти здобудеш, навчаючись за освітніми програмами «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю» чи «Документознавство та інформаційна діяльність».
Telegram: https://t.me/Analityka_PR_Dokumentoznavstvo
Instagram: https://instagram.com/dut.did
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100091810346551